Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Nemocnice Královéhradeckého kraje vyčleňují oddělení pro péči o pacienty s podezřením na COVID-19

Redakce / 20.03.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Oblastní nemocnice Trutnov, Náchod a Jičín připravují samostatná lůžková oddělení pro záchyt pacientů s respiračními potížemi, kteří mají podezření na nákazu koronavirem. Součástí těchto oddělení budou speciální ambulance, v nichž bude pracovat personál vyškolený pro provádění stěrů pro vyšetření na Covid-19. Mikrobiologická laboratoř v trutnovské nemocnici se zároveň připravuje na provádění testů na toto onemocnění.
 
„Ačkoliv se nemocní v našem kraji počítají stále na jednotky, připravujeme se na situaci, že epidemie nabere větších rozměrů. V takovém případě budou krajské nemocnice připraveny postarat se o pacienty s onemocněním COVID-19, kteří budou potřebovat hospitalizaci,“ vysvětluje naplánovaný postup Ing. Aleš Cabicar, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Na otázku, proč se podobná příprava neděje i ve Dvoře Králové nám Ing. Aleš Cabicar napsal 
"prozatím jsme zvolili vždy jednu v okrese. Není tam ani Rychnov. Je potřeba říci, že se připravují observační oddělení pro pacienty s příznaky COVID19, v případě pozitivní diagnosy budou ihned pacienti přesouváni do FNHK. Nejedná se o tedy infekční oddělení, jsou to oddělení dočasné hospitalizace se zpřísněným režimem. Přípravu nemocnice Dvůr Králové budeme nejdříve řešit s panem ředitelem Vávrou a uskutečnila by se případně v dalších dnech."

Jako první spustila improvizované infekční oddělení Oblastní nemocnice Jičín v přízemí pavilonu chirurgie v prostorách gastroambulancí. Nové oddělení s 19 lůžky má samostatný vchod z Bolzanovy ulice. Nemocnice už má připravené i týmy lékařů a zdravotníků, kteří se tu budou střídat ve směnném provozu. Dále je vyškoleno šest odběrových sester, které by měly provádět stěry pro vyšetření na Covid 19. Stále však přetrvává akutní nedostatek ochranných pomůcek, zejména respirátorů. „Jsme připraveni, využiti budeme v případě, že bude mít Fakultní nemocnice Hradec Králové nedostatečnou kapacitu pro příjem těchto pacientů,“ vysvětluje ředitel nemocnice Tomáš Sláma.

U vchodu do jičínské nemocnice je stan, kde příchozí informují městští strážnici společně se zdravotníkem, podobně jako u vchodů do všech krajských nemocnic.

„Žádáme všechny občany, aby naše nemocnice navštěvovali jen případě akutního problému. Podobně jako v jičínské nemocnici od čtvrtka 19. 3. spouští vyčleněná oddělení i náchodská a trutnovská nemocnice. Podmínkou vzniku těchto oddělení je samostatný vchod a možnost oddělit tyto prostory od zbytku nemocnice,“ popsala aktuální přípravy na pacienty s koronavirem Ing. Ivana Urešová, předsedkyně představenstva ZH KHK, která zároveň vyjádřila poděkování zdravotníkům za schopnost pružně reagovat na neobvyklou situaci.

Trutnovská nemocnice se v těchto dnech připravuje na testování nemocných. Testy zde začnou zdravotníci ve stanu provádět od příštího týdne. Prioritně půjde o testování osob, které jsou indikovány Krajskou hygienickou stanicí. Pokud bude mít laboratoř kapacitu zpracovávat také vzorky samoplátců, bude nemocnice o této možnosti informovat veřejnost.

Koronavirová buňka v Trutnově:

 

Související články
Krajské nemocnice stále hledají personál. Studentům nabízejí stipendia ve výši až 80 tisíc Kč
Důležitá opatření v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem
Změna v časech pro nákup seniorů plus přednostní prodej v malých obchodech
První případ nakaženého na Jaroměřsku
V kraji přibylo od rána 6 nových pacientů nakažených koronavirem
V pondělí 30. 3. přecházejí vlaky na režim nedělního provozu
Trutnovské odběrní místo opět pojede od pondělí a přidává se Dvůr Králové a Jičín!
Nemocnice ve Dvoře Králové a v Jičíně testují přes drive-in na Covid-19 od pondělí 6. dubna. Známe podrobnosti

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 479x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
19.06.2020 09:00 - 30.08.2020 16:00
Tvoříš, tvořím, tvoříme (výstava + soutěž)
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
1.07.2020 - 30.08.2020
Nyní a dříve (výstava)
1.07.2020 - 30.09.2020
Božena Němcová (výstava)