Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Nemocnice v Trutnově a Novém Bydžově mají od 3. února 2020 zákaz návštěv

Redakce / 3.02.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V pondělí 3. února vyhlásily dvě nemocnice ze Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje zákaz návštěv, a to do odvolání. Zákaz již dříve oznámily i další nemocnice v kraji kvůli nárůstu respiračních onemocnění.
 

Zákaz návštěv vyhlásily zatím jen zmíněné dvě oblastní nemocnice, a to z důvodu narůstajícího počtu nakažených osob respiračními onemocněními a chřipkou. Zákaz platí pro všechna oddělení. Zákaz byl vydán z důvodu ochrany pacientů a personálu nemocnice. Všechny ostatní nemocnice a zdravotnická zařízení Královéhradeckého kraje návštěvy prozatím neomezily. Doporučujeme však, abyste se přesvědčili před návštěvou vybrané nemocnice na jejím webu, zda již i tam neplatí zákaz. Nemocnice Královéhradeckého kraje najdete zde.

Omezení návštěv hospitalizovaných pacientů však platí od 31. ledna 2020 ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Úplný zákaz návštěv je na celé 4. interní klinice, Onkologické klinice, Plicní klinice a na Klinice infekčních nemocí. Dále na 3. interní klinice – oddělení A, JIP A+ B, Porodnicko gynekologické klinice – na odděleních s hospitalizovanými novorozenci. Na odděleních, kde neplatí tento zákaz, musejí návštěvy k pacientům vstupovat pouze v ústence, kterou si ponechají po celou dobu své návštěvy. Ošetřující lékař může s ohledem na zdravotní stav pacienta dobu návštěvy individuálně zkrátit či nepovolit.

Zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních hlásí od 31. ledna 2020 i nemocnice ve Vrchlabí. Omezení návštěv přichází ve stejném období jako v loňském roce. Tehdy byly postupně zakazovány návštěvy ve všech nemocnicíhc kraje kromě Dvora Králové n. L a Vrchlabí, kde byly situace vedené pod hranicí epidemie. 

Od 1. února přijala stejná opatření na základě doporučení Krajské hygienické stanice v Liberci na všech odděleních i Masarykova městská nemocnice v Jilemnici.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Zdravotnický holding KHK, nemocnice Vrchabí, Fakutní nemocnice HK

 

Související články
Zákaz návštěv platí téměř ve všech nemocnicích v kraji. Výjimkou je Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 4323x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí