Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Personál legionářského vlaku zachraňoval život návštěvníkovi expozice

Redakce / 3.08.2020, Dvůr Králové nad Labem
Ve Dvoře Králové stál na kolejích Legiovlak se 14 zrekonstruovanými vagony od 28. července do 2. srpna. Právě v poslední den možných prohlídek této jedinečné pojízdné historické expozice dokázal personál Legiovalku nejen historické znalosti.
 
Personál legionářského vlaku z let 1918–1920, který navštěvuje česká města se svojí expozicí od roku 2015, poskytoval první pomoc jednomu z návštěvníků v neděli 2. srpna kolem 9. hodiny v železniční stanici Dvůr Králové nad Labem. Událost se stala těsně po začátku otvírací doby.
Bratři Müller a Pilmajer, kteří měli ten den službu, zavolali o pomoc pro staršího muže, který zkolaboval s infarktem, na tísňovou linku. Dále se drželi instrukcí, které obdrželi po telefonu, a staršího muže tak udrželi při životě až do příjezdu výjezdové skupiny RZP. Ta přijela na místo události do 5 minut od tísňového volání. Zdravotníci na místě převzali od “legionářů” resuscitaci. Krevní oběh se u 74letého muže podařilo obnovit jedním defibrilačním výbojem. 
Na místo dorazila i městská a státní policie kvůli přistávání vrtulníku na rampě nádraží. Pacient byl vrtulníkem transportován do kardiocentra Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Více o Legiovlaku a jeho letošní cestě po východních Čechách čtěte zde.ZZS HKZdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje (ZZS HK) je příspěvková organizace a provozovatel zdravotnické záchranné služby v Královéhradeckém kraji. Hlavní náplní činnosti organizace je zajišťování odborné přednemocniční neodkladné péče na území Královéhradeckého kraje, která je zajišťována na území o rozloze 4 758 km² pro více než 560 000 obyvatel. V oblasti Královéhradeckého kraje je k dispozici 26 výjezdových skupin a jedna skupina letecké záchranné služby rozmístěných na 14 výjezdových základnách. Ředitelem organizace je od roku 2018 MUDr. Libor Seneta ze Dvora Králové.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb ZZS HK, tiskový mluvčí Legiovlaku
Foto: Anatolij Truhlář
 

Související články
Legiovlak - nepropásněte jedinečnou pojízdnou expozici

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2088x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí