Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Rychlá lékařská pomoc ve Dvoře by mohla využívat lékaře z nemocnice. Město už slibuje finanční pomoc.

Redakce / 4.03.2016, Dvůr Králové nad Labem
Na základě návrhu zastupitele Kiriakovského pokračují jednání obhajující přítomnost Rychlé lékařské pomoci ve DVoře Králové místo současné Rychlé zdravotnické pomoci, která zahrnuje "pouze" dva zdravotníky, tedy bez lékaře. Jako jedno z řešení se nabízí spolupráce s městskou nemocnicí ve Dvoře Králové. Do areálu nemocnice by se přemístilo výjezdové středisko záchranky, kde by se k ní v případě výjezdu připojoval kvalifikovaný lékař. Ten by se v době mimo výjezdy věnoval práci v nemocnici.

Toto řešení se zdá optimální, neboť vzhledem k obecně známému nedostatku personálu ve zdravotnictví je těžké najít lékaře do posádky RLP, který ve Dvoře chybí.

Dle tiskové zprávy města Dvůr Králové, starosta města již diskutoval o této možnosti spolupráce s téměř všemi dotečnými subjekty či institucemi - tedy se zástupci Královéhradeckého kraje - panem hejtmanem a krajskou radní pro zdravotnictví i předsedou Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje (ZZS). Jak vedení kraje, tak ZZS, jsou pro toto navrhované řešení. 

"Své slovo však musí dostat i zdravotnický holding a královédvorská nemocnice, protože pro ně to znamená nemalou investici. Město by však na případný provoz záchranky v areálu nemocnice mohlo finančně přispět, stejně jako to dělá v případě dětské pohotovosti,“ dodal Jan Jarolím.

Slib finanční výpomoci ze strany města zní dobře, ovšem ani jedna ze stran zatím netuší, jak by byla potřebná investice vysoká. "Jednání mezi městem Dvorem Králové nad Labem a Zdravotnickým holdingem Královéhradeckého kraje, a.s., k tématu zřízení posádky RLP ve Dvoře Králové nad Labem zatím neproběhlo. V současné době nemáme k dispozici ani kalkulace potřebných investic, ani varianty reálných řešení. Po obdržení dalších podkladů a případném zpracování našich možností budeme schopni se blíže vyjádřit," odpověděla na náš dotaz tisková mluvčí za Zdravotnický holding KHK, pod který městská nemocnice ve Dvoře Králové spadá. 


Věříme tedy, že se skutečně blýská na lepší časy, ale o skutečně lepších časech budeme moci mluvit, až se ukáže provozní reálnost tohoto návrhu a také skutečná finanční náročnost. Ačkoliv je zřejmé, že tyto položky nejsou součástí žádného z rozpočtu zmíněných subjektů na letošní rok, existují rozpočtová opatření. Město každoročně doplácí na provoz dětské pohotovosti v městské nemocnici 200. tis. Kč.

O provozu pohotovostí v nemocnicích Královéhradeckého kraje (aneb kam jet o víkendu na pohotovost) jsme již psali zde

Související články
Nemocnice postaví nové laboratoře za 35 milionů korun
Městská nemocnice Dvůr Králové je první v kraji v hodnocení spokojenosti pacientů!
Dostupnost lékařské pohotovosti na Královédvorsku - aneb kam jet o víkendu k lékaři?
Chirurgická ambulance ve Dvoře Králové má o jednoho chirurga méně. MUDr. Vladimír Houf odešel do soukromé ambulance v Jaroměři
Fakultní nemocnice Hradec Králové se stává nekuřáckou nemocnicí
Parkování v nemocnici bude do konce roku omezené. Začíná se stavět nová laboratoř.
Krajští zdravotníci mají svůj časopis. VIZITkA přináší informace i pro pacienty jednotlivých nemocnic včetně dvorské
Kraj chce poslat 30 milionů korun na zabezpečení mezd v krajských nemocnicích
V královédvorské městské nemocnici léčí močové kameny moderněji
Pacientské organizace v kraji nabízejí pomoc pacientům i zdravotníkům
Trutnovská nemocnice omezuje služby ORL
Vaše komentáře
NemocniceKarel, 7.09.2023 14:01, Reagovat
Jsme rádi,že tu nemocnici máme.To se vždy najde šťoural,který někde něco slyší,pak to takto vypadá.To by jste koukali dojíždět někam jinam.Myslím ,že máme nemocnici v možnostech jaké máme ,tak je perfektní.
Raději pojedu do TrutnovaDvorák, 7.03.2016 10:36, Reagovat
Tak nevím, ale potom, co zde v nemocnici nejdříve jsme půl hodiny zvonili, než jsme se dozvonili na pohotovost! A to jsme zvonili na JIP, aby nám vůbec někdo otevřel... Nebo když přišel doktor a příbuzné s bolestmi břicha opovržlivě prohlásil: "Proboha co nám to sem zase vezou"?
Případně když potkávám známého, který dodnes chodí s holí a tahá za sebou nohu, protože mu zvorali banální operaci kýly, která nemá s nohou nic společného???
To vám už stačí?
Nechápu, jak mohla Dvorská nemocnice dostat nějaké ocenění... Zajímalo by mne, koho se ptali. Mí známí mají se zdejší nemocnicí spíše špatné zkušenosti
Re: Raději pojedu do Trutnovakatsek, 7.03.2016 17:07, Reagovat
Žádná operace není banální a vždy se mohou stát komplikace - pokud jste neznal skutečný stav člověka před operací, asi těžko můžete posuzovat banálnost zákroku. Ono ale i ta jedna nepovedená operace z 10 je bohužel rychleji a snázeji předávatelná mezi lidmi než ty povedené...Je však nesmysl házet celou nemocnici se všemi odděleními a doktory do jednoho pytle, co myslíte?
"Lékaři"Lukáš, 4.03.2016 23:38, Reagovat
Jestli to bude podobná sebranka, jako je ve Dvorské nemocnici, tak pánbůh s námi...copak to nevýjde nastejno, jako kdyby tam nikdo nebyl?
Ještě asi okolo neslyšelo o této nemocnici vrahů, kde už hodně lidí jela nohama napřed, místo toho, aby byla uzdravena.
Není již známo, že lékaři často podělají léčbu, dají jiné prášky a pacient za nedlouho umře, nebo mu podělají operaci. Kdy se konečně o tuto nemocici začne zajímat i kriminální policie a lékařská komora?
Re: , 5.03.2016 12:30, Reagovat
Trápíme se s tím, jak s podobnými komentáři naložit zde i na facebooku :-( Nadávky, ničím nepodložené bláboly, žádná konkrétní věc. Tak snad jen osobně - Máme v rodině v poslední době hned několik zkušeností s naší nemocnicí a jejím personálem a až na vyložené drobnosti dobře slučitelné se zachráněnými životy jsme moc spokojeni a strašně moc rádi, že tady tu nemocnici máme! Ne že by nebylo co zlepšovat, to je všude, ale proč sakra lidé pouští do průvanu tak strašně negativní vlny??

Přečteno 1228x
 
02.11.2023 - Cestující Českých drah si nově mohou zakoupit elektronickou jízdenku na zpožděné vlaky až do skutečného času jejich odjezdu.
30.10.2023 - V úterý 7. listopadu se slavnostně zahájí výstavba dalšího úseku D35 - z Hořic do Sadové.
25.10.2023 - V sobotu 28. října 2023 budou zavřeny obchody s prodejní plochou větší než 200 m².

Volná pracovní místaPečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
13.10.2023 - 3.12.2023
Sokolové pod Zvičinou