')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Trutnovská porodnice zavádí nové poradenské služby na podporu kojení

Redakce / 23.05.2019, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Hned několik nových služeb zavádí gynekologicko-porodnické oddělení Oblastní nemocnice Trutnov, a. s. Jednou z nich je poradenství pro kojící maminky - laktační poradna a také telefonní linka, která je dostupná 24 hodin denně. Připravují se i nové předporodní kurzy a těhotenská cvičení. Nemocnice se chce také ucházet o certifikát Baby Friendly Hospital, který zpečetí již tak nadstandardní a profesionální služby porodnice.
 

Laktační telefonická linka

Novinky jsou zaměřeny především na podporu kojení a navázání vztahu mezi matkou a novorozencem. Individuální přístup podtrhuje i zavedení laktační telefonické linky, která bude dostupná 24 hodin denně. Své dotazy nebo problémy mohou maminky konzultovat kdykoliv na tel. čísle 702 248 398. Linka byla spuštěna 15. května 2019. Další novinkou v provozu oddělení bude laktační poradna, kterou mohou využít i maminky, jež nerodily v trutnovské nemocnici.

Informace před porodem

Těm, které se pro porodnici v Trutnově teprve rozhodují, nabídne nemocnice nový koncept předporodních kurzů a těhotenského cvičení. „Snažíme se nabízené služby rozšířit tak, abychom maminkám i tatínkům nabídli příjemné a profesionální prostředí, ke kterému budou mít důvěru. Rádi bychom také získali certifikát Baby Friendly Hospital,“ říká  Ing. Miroslav Procházka Ph.D., ředitel trutnovské nemocnice. Jde o kontrolu a certifikaci nemocnic podle jejich přístupu ke kojení a systému, jakým dosáhnou co nejkvalitnější péče o maminku i její miminko. Tento certifikát, podporovaný Ministerstvem zdravotnictví ČR, má v Česku zatím 65 zdravotnických zařízení. Pro jeho získání musí nemocnice podporovat tzv. Deset kroků k úspěšnému kojení.

Den otevřených dveří

Trutnovská porodnice se také připojuje k Mezinárodnímu týdnu respektu k porodu. „Všechny nastávající rodiče i širokou veřejnost zveme na den otevřených dveří, který se na našem oddělení uskuteční v pondělí 3. června od 17.00. Seznámíme vás s chodem oddělení, budete si moci prohlédnout prostory včetně porodních sálů a kojicí místnosti, vybavení a vysvětlíme, jaké služby rodičkám nabízíme,“ zve na prohlídku MUDr. Milan Krotký, primář gynekologicko-porodnického oddělení. 

Zdroj: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje

 

Související články
Aleš Cabicar sám požádal o místo v představenstvu trutnovské nemocnice. Jen dočasně. Nový ředitel se nelíbí odborářům.
Trutnovská nemocnice získala dotace na nové přístroje
Den otevřených dveři v Oblastní nemocnici Trutnov (21. září 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 467x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět