Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

V jičínské nemocnici mění vjezd. Nová vrátnice pojme i lékárnu

Redakce / 18.11.2019, Jičín - Jičínsko a Český ráj
Jičínská nemocnice se dočká do roka nového vjezdu i objektu vrátnice, ve kterém najde své místo i chybějící lékárna. Sto let stará vrátnice, která již neodpovídala současným potřebám a standardům, již byla srovnávna se zemí.
 

Po dobu demoličních prací je hlavní vjezd do nemocnice omezen. Záchranáři a hasiči budou využívat zadní vjezd z Kukulovy ulice, který se pro tyto účely upravuje. Pro pěší bude dočasně sloužit provizorní vstup z Bolzanovy ulice – mezi hlavním vjezdem a pavilonem operačních oborů.

Projekt počítá s rozšířením vjezdu do nemocnice: dojde k vybudování vjezdového a výjezdového pruhu a chodníku pro pěší. Přibyde také moderní parkovací systém se závorami.

Nová budova s lékárnou bude mít vstup jak z Bolzanovy ulice, tak z areálu nemocnice. Stavební práce potrvají zhruba rok a kraj za ně zaplatí 36 milionů korun bez DPH.

Veřejnou zakázku kraj vysoutěžil letos až napodruhé. Do první soutěže se přihlásil jeden účastník, který však překročil maximální cenu zakázky. Do druhé soutěže přišly tři nabídky. Vyhrála společnost HSF Systém SK, s. r. o.

Areál jičínské nemocnice stojí na bývalém vojenském cvičišti, kde mezi roky 1922 a 1930 vyrostly první nemocniční budovy. V těchto letech pravděpodobně vznikla i současná vrátnice společně s oplocením.


Kateřina Sekyrková

Zdroj: Králvéhradecký kraj


 

Související články
Jičínská nemocnice rozšířila dětskou pohotovost i na všední dny

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 531x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí