Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

V trutnovské nemocnici zavřeli část interního oddělení. Není personál.

Částečné uzavření lůžek interního oddělení v Oblastní nemocnici Trutnov, a.s.

Redakce / 14.01.2019, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
S platností od 14. ledna 2019 je dočasně uzavřena v trutnovské nemocnici jedna stanice interního lůžkového oddělení. Jedná se o cca 20 lůžek. Důvodem je aktuální nedostatek nelékařského zdravotnického personálu (sester), kvůli kterému nelze sestavit služby v péči o naše pacienty.
 

Jak informovalo vedení nemocnice na svém webu, hospitalizovaných pacientů se ale tento krok nedotkne, noví budou přijímáni do naplnění volné kapacity. 

Druhá část oddělení akutní lůžkové péče zůstává zachována. 

Předpokládaný termín znovuotevření stanice je konec února. Uzávěra se využije pro stavebně-technické úpravy prostor, které byly plánovány na léto 2019. Interní ambulance i JIP zůstávají v plném provozu.

Nedostatek personálu v nemocnicích spadajících pod Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje řeší kraj nábory zdravotníků ze zahraničí a nabídkou stipendií pro studenty vybraných oborů.
Přesto v roce 2018 hrozilo uzavření vybraných oddělení i v dalších nemocnicích. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: nemtru.cz

 

Související články
Na magnetickou rezonanci v Trutnově se zkrátí čekací lhůty. Dotkne se to celého kraje
Ani druhý tendr na nové laboratoře se v Trutnově nepovedl

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 482x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí