Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Městské kulturní zařízení ve Dvoře Králové povede od srpna nová ředitelka

Redakce / 7.05.2019, Dvůr Králové nad Labem
Novou ředitelkou městského kulturního zařízení (MKZ) Hankův dům ve Dvoře Králové byla na poslední radě města zvolena Mgr. Jana Kubcová, MBA. Jana Kubcová vystřídá na pozici ředitelky příspěvkové organizace města Dvůr Králové nad Labem od 1. srpna 2019 Zuzanu Čermákovou. Jmenovací dekret musí ještě podepsat starosta města Jan Jarolím.
 

Současná ředitelka MKZ - Zuzana Čermáková, která odchází do důchodu, se zásadní měrou se podílela na vzniku dnes již tradičního jarního festivalu jazzové a swingové hudby Dny R. A. Dvorského nebo na pořádání reprezentačního plesu Hankova domu, který patří k vrcholům plesové sezony ve městě. Ve spolupráci s městem pořádá MKZ i velké akce jako Majáles, posvícení, rozsvícení vánočního stromu, hudební léto a řadu dalších, na jejichž podobě a organizaci se Zuzana Čermáková také podílelala. 

Pod jejím vedení došlo také k digitalizaci dvorského kina Svět, které patří pod MKZ. 

„Paní Janě Kubcové přeji v novém působišti především hodně štěstí a dobrých nápadů, které dají kultuře ve Dvoře Králové nad Labem další impuls. Doufám také, že i nadále bude pokračovat dosud úspěšná spolupráce mezi Hankovým domem a městem,“ uvedl starosta Jan Jarolím v tiskové zprávě města.

Jana Kubcová byla vybrána na základě dvoukolového výběrového řízení, ve kterém mohli zájemci podat přihlášky do 29. března 2019. 

Dobrou zprávou je, že Jana Kubcová bude svým Královédvorákům dobře rozumět, protože ze Dvora Králové pochází a vrátila se sem před 5 lety z Prahy, kde se věnovala zejména marketingu. Ve Dvoře Králové patří k věrným návštěvníkům pořádaných kulturních akcí, diváci ji vídají v hledišti na téměř každém divadelním či hudebním představení Hankova domu. Přehled má však nejen o divadle, ale i dalších kulturních akcích, které se dějí nejen v našem regionu.

Chtěla bych předně navázat na to, co Zuzana Čermáková se svým týmem za uplynulé roky vybudovala. Zejména během nadcházející divadelní sezony, kterou připravila, budu mít čas se detailně s chodem nejen Hankovu domu seznámit a začít realizovat své nápady. Kulturní dění sleduji, snažím se mít přehled a mým cílem je do Dvora Králové nad Labem přivést i něco nového. Chtěla bych kulturu ve městě aktivně rozvíjet a zaměřím se také na oslovení veřejnosti prostřednictvím sociálních sítí.“ 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Tiskové oddělení MÚ Dvůr Králové nad Labem

Foto: Kralovedvorsko.cz

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1279x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020