Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Charitativní koncert na podporu nadačního fondu Cheiróm - Koletova hornická hudba

Redakce / 24.02.2020
Název nadačního fondu vznikl spojením slov Cheiron a Melanom. Cheiron byl podle řecké mytologie kentaur s pohnutým osudem. Své bolavé zranění kompenzoval tím, že vzdělával a léčil druhé. Melanom je nejzhoubnější kožní nádor. Každý den u nás kvůli němu umírá 1 člověk. Jsme silní a odhodlaní pro boj proti melanomu i ostatním formám rakoviny kůže, proto “Cheiróm”.
 
Nadační fond Cheiróm pořádá koncert, kde vystoupí populární Hornická Koletova hudba. (HUDEBNÍ UKÁZKY NA KONCI ČLÁNKU)
Koncert se bude konat v kulturním centru UFFO v Trutnově již zítra 25. února od 19 hodin. a vybrané prostředky budou určeny na podporu projektu Domovy na dohled


Domovy na dohled

Projekt určený pro prevenci a včasné vyhledávání kožních zhoubných nádorů u seniorů. Jedná se o komplexní program zaměřený na seniory, pečovatele , studenty středních zdravotnických škol i širokou veřejnost. Přináší řešení pozdních záchytů kožní rakoviny u seniorů a dává naší kůži naději na život bez kožní rakoviny do budoucna.  Projekt připravil právě nadační fond Cheiróm.

Podrobněji o nadačním fondu Cheiróm


Cheiron byl podle řecké mytologie kentaur s pohnutým osudem. Byl velkým učitelem, léčitelem, alchymistou a věštcem pro řadu slavných řeckých hrdinů. Bohové ho odměnili nesmrtelností. Cheiron byl ale zraněn otráveným šípem. Rána se nehojila. Proto se své nesmrtelnosti nakonec vzdal a Zeus ho umístil na hvězdnou oblohu jako souhvězdí Kentaura. Svým konáním se Cheiron snažil překonat nelehký úděl, své kruté bolesti. Jeho poselství je pro nás jasné: Pomocí druhým pomáháme sami sobě.

Melanom je nejagresivnější kožní nádor a mezi onkologickými onemocněními patří mezi nejzávažnější. Postihuje všechny věkové kategorie lidí. Pokud není odhalen včas, má katastrofální důsledky pro svého nositele. Melanom i jiné zhoubné kožní nádory jsou řešitelné, jenom musí být odhaleny včas!

Názvem našeho fondu vyjadřujeme odhodlání pomáhat v boji proti melanomu i jiným zhoubným kožním nádorům. Pomáháme druhým, pomáháme sami sobě.

Podpořte násNaše aktivity můžete podpořit i Vy. I vy můžete přispět pomocí přímé platby na naše konto 
232211106/0600 Za Vaše dary a příspěvky děkujeme. Děkujeme i za případnou materiální podporu, služby zdarma, benefiční akce. WWW.CHEIROM.CZ

Každý 3. člověk onemocní rakovinou. Nejčastější formou rakoviny je kožní rakovina. Některé její formy mohou člověka zabít, jiné významně snižují kvalitu života.
Spousta lidí přichází do kožních ambulancí s pokročilými zhoubnými nádory kůže. Jejich řešení je svízelné a bolestivé.

Posláním nadačního fondu Cheiróm je šíření osvěty v oblasti prevence a včasného záchytu zhoubných kožních nádorů a jejich předstupňů u lidí různých věkových kategorií.

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 618x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020