Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Plnoletý Webrovkafest na Klučance vynesl pro znevýhodněné děti částku 50 530 Kč!

Redakce / 21.11.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Konečná částka bude rozložena do několika akcí pro děti, z níž první bude probíhat už od příštího týdne. Dvě zdravotně handicapované děti z dětského domova v Tisé vyrazí s doprovodem z Institutu zážitkové pedagogiky na osmnáctidenní ozdravný pobyt do Egypta. Pro další dvě děti ze stejného domova je plánován ještě v zimních měsících pobyt v některé z asijských zemí, zatím se hledá vhodná destinace.
 

FOTOGALERIE - Oslava 18. narozenin Webrovkafestu na Klučance vynesla pro znevýhodněné děti částku 50 530 Kč!

Nutno dodat, že doprovod si tyto cesty bude hradit z vlastních prostředků. Uskuteční se také tradiční Vánoce na Klučance pro dalších dvanáct dětí. V průběhu příštího roku se v jarních a letních měsících plánují další zážitkové pobyty určené minimálně 38 dětem z dětských domovů z Tisé, Hory svaté Kateřiny a Sedloňova. Máme obrovskou radost.

Oslava plnoletosti festivalu, která se odehrála 16. listopadu 2019 v Humanitárním středisku Klučkanka v Dědově u Teplic nad Metují, se nesla ve velmi pohodové atmosféře a přesto, že z důvodu nemoci vypadla z programu, kromě hlavní hvězdy Už jsme doma i kapela B_Side, podařilo se najít víc než rovnocenné náhrady – brněnsko-třebíčskou kapelu Kucharski a hronovskou Inpain. Moc oběma děkujeme a věříme, že nejen pro publikum, ale i pro vás to byl zážitek. 

Že si všichni návštěvníci akci užili naplno a budou nám i nadále zachovávat přízeň. Během celé akce se vzpomínalo na zesnulého Romka Hanzlíka, hovořilo se o lidskosti, mezilidských vztazích, o 30. výročí pádu komunismu a podařilo se natočit společnou zdravici pro nedělní Festival svobody na Václavském náměstí v Praze, jehož jsme byli na dálku součástí. 

 

Kromě již výše zmíněných kapel děkujeme touto cestou všem účinkujícím za perfektní vystoupení, za to, že si pro Webrovkafest udělali čas a buď zahráli pouze za cestovní náklady nebo snížený honorář. 
Za návštěvu patří poděkování dětem a jejich opatrovnicím z dětského domova Dolní Lánov. 
Velice děkujeme také partnerským městům a obcím, firmám, živnostníkům i drobným dárcům, že díky vám se opět podařilo dopředu pokrýt rozpočet akce a částečně posílit výtěžek. 
Dále všem lidem, kteří obětovali svůj volný čas a zapojili se do příprav a realizace festivalu, aniž by za to cokoli požadovali: zvukařům, kameramanům a fotografkám za skvělou práci a hlavně vám, naši milí návštěvníci ať pravidelní či nahodilí, že vždy dokážete vytvořit neopakovatelnou atmosféru a umíte se k sobě chovat v duchu lidskosti. 
Tým, který pro vás tento festival připravuje, čeká v příštím roce několik organizačních změn, ale věřte, že to bude ku prospěchu a třeba se budeme potkávat i častěji. 

WEBROVKAFEST roste, zdraví vás Trutnovská alternativní scéna z. s.!

Vojtěch Lábus
Institut zážitkové pedagogiky
 

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 583x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020