Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Přírodě je třeba rozumět, abychom ji chránili. Pomáhá tomu i letní tábor Klubu NATURA ve Dvoře Králové

Redakce / 5.12.2022, Královédvorsko
Chcete v dětech probudit zájem o přírodu díky lidem, kteří jí rozumí, s nadšením o ní mluví a umí předávat své znalosti dětem?

FOTOGALERIE - Tábor NATURA


Přihlaste je na letní tábor Klubu NATURA. Přihlaste je na tábor konající se na Královédvorsku, na místě obklopeném přírodou, kde je příroda přirozeně hlavní téma. Ale rozhodně ne jediné! 

Tento dvoutýdenní přírodovědný tábor je určen všem dětem a mladým lidem od 9 do 16 let, kteří mají rádi přírodu, baví je poznávat nové věci, mají zájem o badatelskou činnost, ale hlavně si chtějí užít čtrnáct dní v partě prima kamarádů, kteří se na tábor každoročně vracejí, aby opakovaně zažívali jeho jedinečnou atmosféru.

Klub Natura, který tábor pořádá již 39. rokem, má ve Dvoře Králové dlouhou a úspěšnou historii. Z tohoto klubu se vyklubali později lékaři, veterináři, vědci, ale i dospělí, kteří profesně biologii nepotřebují, ale jsou vděční, že přírodě rozumí. Základem jejich nadšení jim byla a je opora vedoucích, mezi kterými jsou i lektoři z řad profesorů z vysokých škol a odborní pedagogové.

Děti, které toto téma na táboře nadchne, mohou poté pokračovat i během školního roku v aktivitách Klubu NATURA. Součástí jsou nejen pravidelná setkání, ale také exkurze a expedice v ČR i zahraničí. Znalosti z táborů využívají účastníci dále i v biologických a ekologických soutěžích.

Všechny děti se mohou na táboře těšit na již zmíněné zkoumání přírody, cestovatelská a přírodovědná odpoledne s promítáním a vypravováním zkušených lektorů, exkurze, ale také sportovní i nesportovní hry, večery u táboráku nebo s diskotékou. Oblíbená je noční bojovka a největší devizou je především hromada lidí, kterým příroda není lhostejná. 

Zázemí se nachází v Letním dětském táboře Velehrádek u Doubravice, v příjemném a tichém prostředí, kde civilizace je daleko a lišky zde dávají dobrou noc. To prospívá nejen dětem, ale i dospělým! Ve vybavení tábora jsou chatičky a sruby, dobře zařízená kuchyně s jídelnou, společenská místnost, hřiště na přehazovanou, odbíjenou atd. 

Tábor se koná od 29. července do 12. srpna 2023, přibližná cena je 6.000 Kč. Prosíme případné zájemce, aby vyplněnou přihlášku zaslali / případně svůj zájem projevili na adresu l.j.dobroruka@gmail.com nebo donesli osobně nejdéle do konce prosince do Gymnázia Dvůr Králové nad Labem.

Jana Dobroruková

Klub Natura

Související články
Přírodovědná expedice Klubu NATURA Itálie 2022
Tábor Klubu NATURA 2022 nebyl jen o biologii
Mladí přírodovědci na přípravném semináři na gymnáziu
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 294x
 
Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí