Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Rekonstrukce budovy pro útulkové kočky ve Dvoře Králové

Redakce, / 11.09.2023, Dvůr Králové nad Labem
Rádi bychom podali pár informací týkající se rekonstrukce budovy pro útulkové kočky z Další šance, z.s., a připomněli některé skutečnosti týkající se tohoto objektu.

FOTOGALERIE - Rekonstrukce budovy pro útulkové kočky


Vedení města nám na jaře 2023 poskytlo k užívání zmíněnou budovu v ulici Štefánikova121. 
Naše organizace má sice s obcí zákonnou smlouvu na péči o opuštěné kočky, přesto nebylo město v tomto ohledu na základě původní smlouvy z roku 2016 povinno náhradní prostor hledat. 

Najít takový prostor je opravdu nelehké. Proto jsme byli rádi i za objekt, který byl dlouhodobě nevyužíván a nebyl tedy v dobrém stavu. Dle mého soudu jsou naše vztahy týkající se zajištění péče o kočky dobré, proto jsme si s vedením města vyšli vzájemně vstříc a obě strany se dohodly na poskytnutí náhradní budovy za nulový nájem s tím, že veškeré vnitřní rekonstrukce si budeme zajišťovat a zafinancovat sami. To byl hlavní důvod medializace, kterou jsme směřovali k získání finančních prostředků. 

 V současné době se nám podařilo získat část financí přes sbírku Donio a hlavně díky trvalým i jednorázovým příkazům na trans. účet 2400810343/2010 VS 121. Tím za veškerou snahu dobrovolníkům a dárcům děkujeme, bez nich bychom opravdu v činnosti dále pokračovat nemohli. 

Rozpočet je v rozsahu 500.000 Kč. Zatím jsme schopni finančně vykrýt asi polovinu rozpočtu. Více jsme spoléhali na případnou pomoc firem, proto těm několika málo vstřícným touto cestou - viz fcb - opakovaně děkujeme. V pátek 8. září jsme se zástupci vedení města zhodnotili současnou situaci a dohodli se na další spolupráci. 

V téměř neuvěřitelné krátké době se městu podařilo zajistit a zafinancovat přípojku vody, nám rozvod vody v objektu, obnovit elektroinstalaci a rozvod topení. Dokončujeme omítky, pokrytí podlahy, nátěry oken a jejich zasíťování. Jediné co nás velmi tíží, je získání povolení pro přívod plynu, které zajišťuje město od SPÚ. Bez nich povolení nemáme možnost získat a topení uvést do provozu. Vedení města se podařilo vyjednat povolení od SPÚ na začátek října. Zbývá tedy pouhý měsíc na to, aby se vše podařilo zprovoznit, jinak by veškerá snaha všech byla zbytečná. 

Děkujeme touto cestou ještě jednou všem dobrovolníkům, dárcům i městu za pomoc, která byla v tomto směru vyvinuta. Pokud se vše podaří budou mít kočky nejen adekvátní ale i lepší podmínky než doposud. 

Mgr. Iva Pelíšková 
za Další šanci z.s. 

 
Vaše komentáře

Přečteno 627x
 
25.09.2023 - Od 2. října do 15. listopadu dojde k výluce traťové koleje v úseku Teplice nad Metují - Janovice u Trutnova - Trutnov. Bude zde zavedena náhradní autobusová doprava.
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí