Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Více než polovina účastníků pochodu Podzimním Královédvorskem byla ze Dvora Králové a šla pěší trasu

Redakce / 12.09.2018, Dvůr Králové nad Labem
15. ročník turistického pochodu Podzimním Královédvorskem se konal v sobotu 8. září za krásného podzimního počasí. Připraveny byly pěší trasy i pro cyklisty, které využilo celkem 120 lidí, z toho jen polovina byla ze Dvora Králové. Ostatní přijeli z celého Královéhradeckého kraje, ale i Prahy, Liberce či Jablonce nad Nisou.
 

Místní turisté další přednost jízdě na kole - 75% cykloturistů bylo ze Dvora Králové. Naopak dvě třetiny pěších turistů bylo z okolních i vzdálenějších obcí a krajů.

Lenka Vacková, která se za KČT Dvoráci na organizaci podílela, ve videu představuje dva členy místního spolku KČT, kterými jsou Karel Raich a Stanislav Meduna, jejichž zásluhou máme u nás v regionu značené pěší i cyklistické trasy. Karel Raich zveřejnil u nás na portále svoji historii lyžování na Královédvorsku a v roce 2012 převzal cenu Osobnost města Dvůr Králové n. L. za rok 2011.

Vzhledem k pokročilému věku obou pánů, hledá KČT Dvoráci nové nadšence, kteří by se značení místních tras rádi věnovali.  

 

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Turistický pochod Podzvičinskem "Po stopách rytíře Zbyhoně" nejen pěšky, na kole, během, ale nově i na koni!
ZKUS POZNAT KUKS turistickým pochodem nebo se rozběhni do prvního ročníku běžecké akce ZKUS BĚŽET NOČNÍ KUKS
V sobotu 21. dubna se koná jubilejní 40. ročník Pochodu okolo Jaroměře
15. ročník turistického pochodu Podzimním Královédvorskem slaví i 120 let turistiky ve Dvoře Králové (8. září 2018)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 350x
 
 
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí