Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům

Policie si posvítí na nezletilé v hernách a barech. Bezpečnostní akce se jmenuje HAD

anonymně / 28.08.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Na dodržování zákazu prodeje a podávání alkoholu, cigaret a nelegálních drog, ale také na dodržování zákazu hazardního hraní dětí do 18 let se kromě dalších participujících subjektů v těchto dnech zaměří policisté z Královéhradeckého kraje, kteří se tak připojí k celorepublikové preventivní akci s názvem HAD.
 
Akce proběhne v barech, hernách a restauračních zařízeních. Kontroly se uskuteční od srpna do prosince 2018. K preventivní kontrolní akci přistoupila policie a vláda na základě dlouhodobých výzkumů, které poukazují na vysokou toleranci české společnosti k hazardnímu hraní dětí a nadměrné konzumaci alkoholických nápojů dětmi.

Cílem letošní akce je, stejně jako v loňském roce, především osvěta, prevence, předcházení protiprávnímu jednání a také spolupráce s provozovateli restauračních zařízení při dodržování platné legislativy.

Vloni zkontrolovali policisté v celé republice od července do září 9075 osob a 2444 podniků různého charakteru, přičemž zjištěno bylo 822 přestupků, z nichž 165 bylo ve spojení s alkoholem. 

Souhrnné výsledky loňské akce HAD za celou Českou republiku jsou zde: http://www.policie.cz/clanek/vyhodnoceni-celorepublikove-akce-had-2017.aspx 

Policie České republiky ve spolupráci s odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Celní správou ČR, Českou obchodní inspekcí, Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru, Ministerstvem zdravotnictví ČR a dalšími subjekty tímto projektem navazují na dřívější celorepublikové akce typu „Alkohol"

Zdroj: Policie.cz

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 153x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

Volná pracovní místa

Kuchař (Domov důchodců DKnL)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí