')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům

Policie si posvítí na nezletilé v hernách a barech. Bezpečnostní akce se jmenuje HAD

anonymně / 28.08.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Na dodržování zákazu prodeje a podávání alkoholu, cigaret a nelegálních drog, ale také na dodržování zákazu hazardního hraní dětí do 18 let se kromě dalších participujících subjektů v těchto dnech zaměří policisté z Královéhradeckého kraje, kteří se tak připojí k celorepublikové preventivní akci s názvem HAD.
 
Akce proběhne v barech, hernách a restauračních zařízeních. Kontroly se uskuteční od srpna do prosince 2018. K preventivní kontrolní akci přistoupila policie a vláda na základě dlouhodobých výzkumů, které poukazují na vysokou toleranci české společnosti k hazardnímu hraní dětí a nadměrné konzumaci alkoholických nápojů dětmi.

Cílem letošní akce je, stejně jako v loňském roce, především osvěta, prevence, předcházení protiprávnímu jednání a také spolupráce s provozovateli restauračních zařízení při dodržování platné legislativy.

Vloni zkontrolovali policisté v celé republice od července do září 9075 osob a 2444 podniků různého charakteru, přičemž zjištěno bylo 822 přestupků, z nichž 165 bylo ve spojení s alkoholem. 

Souhrnné výsledky loňské akce HAD za celou Českou republiku jsou zde: http://www.policie.cz/clanek/vyhodnoceni-celorepublikove-akce-had-2017.aspx 

Policie České republiky ve spolupráci s odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Celní správou ČR, Českou obchodní inspekcí, Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru, Ministerstvem zdravotnictví ČR a dalšími subjekty tímto projektem navazují na dřívější celorepublikové akce typu „Alkohol"

Zdroj: Policie.cz

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 147x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí