Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Andrej Babiš vyjel vlakem na Náchodsko, v Jaroměři jej vypískali

Redakce / 26.02.2020, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Poté, co premiér strávil 72. výročí znárodňování návštěvou Středočeského kraje, vyjel ve středu 26. února na plánovanou cestu na Náchodsko, kde měl v plánu sejít se se starosty v KD Beránek. Při zpáteční cestě navštíví i další místa Královéhradeckého kraje.
 

Jeho přímá cesta vlakem do Náchoda byla přerušena přestupem na vlakovém nádraží v Jaroměři, kde při té příležitosti zkontroloval průběh rekonstrukce kolejiště. Zde se také k němu přidali další členové vlády včetně Kláry Dostálové. Na novém perónu v Jaroměři premiéra pískotem a transparenty přivítali místní aktivisté. 

Těm byla vyčítána přítomnost dítěte a pohroženo kontrolou sociálky. Účastníky bylo vysvětleno, že povinná školní docházka má mnoho podob.

Návštěva premiéra jaroměřského nádraží celému prostoru prospěla: nejenže se v místě vykopávek vyskytoval nezvykle velký počet pracovníků, ale byl natažen nový “koberec” na náhradní přístupovou cestu k peronu a celkově areál působil čistě v mezích probíhajících stavebních prací. 

Na peronu došlo k úsměvným situacím, kdy nepískal pouze výpravčí, ale pískání doprovázelo premiéra po celou dobu jeho čekání na spoj do Náchoda. Nakonec všechny odjely ve správný čas správným směrem i se správným nákladem. 

Pozvaní starostové

Jeho pozvání na snídani v Náchodě někteří starostové nepřijali. Například Miroslav Nosek z Miletína z Jičínska uvedl na svém facebookovém profilu, že před pár dny měl telefon z kanceláře úřadu vlády, zda přijímám pozvání pana Babiše na snídani v Náchodě. "Odpověděl jsem, že raději umřu hlady, než abych snídal s panem Babišem. Škoda, že to neudělalo více starostů. Občané v Náchodě jasně dávají na jevo co si myslí o Burešovi. Připomělo mně to jeden díl ze seriálu Hra o trůny," vysvětlil svůj postoj Nosek.

Účast však na druhou stranu potvrdili nejen starostové, kteří kandidovali za ANO (Jan Jarolím ze Dvora Králové či Petr Koleta z Hronova), ale i kandidáti za jiné strany - např. Ivan Adamec z Trutnova (ODS), Rostislav Petrák z Červeného Kostelce (TOP09) či Jan Skořepa z Rychnova n. Kněžnou (nestr. za ODS).

Andrej Babiš tento den věnuje i návštěvě firmy v Červeném Kostelci, zhlédne pokračování výstavby D11 a nevynechá ani Hradec Králové.

Program jeho dnešní služební cesty jsme již zveřejnili zde.

Video z Jaroměře:

Video z Náchoda:

Kateřina Sekyrková 

 

Související články
Babiš jede vlakem do Náchoda na snídani se starosty. Zastaví se i na nádraží v Jaroměři

 
Vaše komentáře
ospod, 26.02.2020 12:47, Reagovat
hura
 
 
Přečteno 1474x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí