Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Demonstrace Milion chvilek pro demokracii ve Dvoře Králové

Redakce / 30.04.2019, Dvůr Králové nad Labem
V pondělí 29. dubna se v 18 hodin připojily k celostátní poklidné demonstraci spolku Milion chvilek také desítky obyvatel Dvora Králové a okolí, aby tak podpořily pražský pochod za nezávislost justice v České republice.

Jak vysvětlil všem přítomným důvod konání akce i na náměstí TGM přítomný Filip Pýcha, "trestně stíhaný český premiér Andrej Babiš nechal poté, co policie uzavřela vyšetřování a navrhla jeho obžalobu, okamžitě vyměnit ministra spravedlnosti, pod nějž spadají státní zástupci a soudci, kteří mají rozhodnout o premiérově vině či nevině. Vykládáme si tento čin jako snahu zmanipulovat průběh kauzy a považujeme premiérovo jednání za nehorázný zásah do nezávislosti justice. Jeden z mnoha protestů proběhl i u nás ve Dvoře Králové nad Labem".

Děkujeme tímto všem, kdo tuto výzvu pochopili a na náměstí strávili s ostatními společnou klidnou diskusí pár chvilek. 

Uvítáme, když nám pošlete reportáž i z vaší obce v regionu, kde se tato akce konala. 


Jan HolanSouvisející články
Setkání na podporu demokracie a svobody justice - Jaroměř (13. 5. 2019)
Reportáž z pondělní podpory demokracie v Jaroměři (13. května 2019)
Milion chvilek - nebo jen chvilka pro demokracii i na náměstí TGM (28. května od 18 hod.)
Vaše komentáře
Nenávist není program, 1.05.2019 11:04, Reagovat
Je mně těch lidí líto

Přečteno 1256x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí