Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Politika > Komunální volby 2018

Dvůr Králové má nové vedení - starosta i místostarostové se však nemění

Redakce / 1.11.2018, Dvůr Králové nad Labem
Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 bylo zvoleno na ustavujícím zasedání zastupitelstva města Dvůr Králové nové složení vedení města. Staronovým starostou se stal Jan Jarolím, který tak pokračuje ve své funkci ve druhém volebním období, a má tak šanci ve Dvoře Králové prolomit hranici funkčního období jednoho starosty na více než 6 let. Bylo zvolen většinou (13 hlasů), 8 zastupitelů se tohoto hlasování zdrželo.
 

FOTOGALERIE - Zastupitelé města Dvůr Králové (listopad 2018)

Celé zasedání se neslo v duchu většinového souhlasu s navrženými usneseními, avšak kromě 2 výjimek se vždy našli zastupitelé, kteří se hlasování zdrželi. 

Na tento postup v případě volby vedení města upozornila ještě před začátkem hlasování o volbě členů rady a poradních orgánů zastupitelstva lídryně DKoalice Veronika Tomková, která pogratulovala jasnému vítězi voleb - místní organizaci hnutí ANO 2011 - a zároveň poděkovala za nabídku členství v koalici. Jak sama vysvětlila, nabídka pro ni nebyla přijatelná vzhledem k jednobarevnému složení užšího vedení (jen zástupci hnutí ANO 2011), které neschvaluje.

Po volbě starosty nově zvolený Jan Jarolím pronesl, že se bude snažit, aby zastupitelstvo bylo zodpovědným a dospělým orgánem města, na které budou občané pyšní. Jak sám dodal, je si jistý, že město se rozvíjí správným směrem a doufá, že jeho volba toto tvrzení potvrdila. Zároveň všechny přítomné upozornil, že nebude hájit zájmy jen městských institucí, ale bude stát také ze těmi institucemi, které město nezřizuje, ale které se nachází na území města: měl tím na mysli gymnázium a městskou nemocnici, jejichž zřizovatelem je Královéhradecký kraj. 

V dalších hlasováních byli postupně zvoleni 2 místostarostové: pro Alexandru Jiřičkovou, jako 1. místostarostku a zástupkyni starosty v případě jeho nepřítomnosti nebo nevykonávání funkce starosty, hlasovalo 14 zastupitelů, 7 se zdrželo. Stejnou podporu při hlasování měl i Jan Helbich jako 2. místostarosta.

Zároveň starosta uvedl rozdělení odpovědnosti užšího vedení za jednotlivé odbory MěÚ. Jan Jarolím má v kompetenci odbor kanceláře tajemníka úřadu (KTÚ), odbor ekonomiky a majetku města (OEMM), odbor dopravy a silničního hospodářství (ODP), odbor životního prostředí a odbor výstavby a územního plánování (VÚP).

Alexandra Jiřičková má stejně jako v minulém období na starosti odbor rozpočtu a financí (RAF), školství a sociálních věcí (ŠKS), odbor všeobecné vnitřní správvy (VVS), dotační a investiční tituly a rozvojové materiály. 

Pod Jana Helbicha spadá obecní živnostenský úřad (OŽÚ), odbor informatiky (OI) a odbor rozvoje investic a správy majetku (RISM).

Dalšími radními byli zvoleni:

Ota Černý - Česká pirátská strana (pro 15, zdržel se 6)

Luděk Krýza - ČSSD (pro 15, zdržel se 6)

Dušan Kubica - ČSSD (pro 15 ,zdržel se 6)

Vítězslav Šturma - Východočeši (pro 13, zdržel se 8)

Odměny zastupitelů byly schváleny ve výši:

700 Kč/měsíc neuvolněný zastupitel

2000 Kč/měsíc neuvolněný člen rady

Složení kontrolního a finančního výboru (oba 7členné)

Předseda finančního výboru: Veronika Tomková (pro 19, zdržel se 2)

Členové finančního výboru: Lukáš Backa, Dana Bohutínská, Edita Vaňková, Marta Pešková Staníková, Jiří Prouza, Jakub Šrámek (pro 21 hlasů)

Předseda kontrolního výbor: předseda Jan Bém (pro 18, zdržel se 3)

Členové kontrolního výboru: Barbora Hladíková, Vladimír Gluz, Libor Seneta, Josef Pojezdný, Josef Krýza, Jan Štípek (pro 20, zdržel se 1)


Všichni přítomní byli na závěr pozváni na nejbližší zasedání zastupitelstva města Dvůr Králové, které se koná 6. prosince 2018.

Kateřina Sekyrková


 

Související články
V komunálních volbách ve Dvoře Králové vyhrálo hnutí ANO Dvůr Králové a navíc ještě posílilo svoji pozici
Koaliční smlouva ve Dvoře Králové čeká na podpis, ve čtvrtek se koná ustavující zastupitelstvo
Nové zastupitelstvo dnes zasedne podruhé v Hankově domě

 
Vaše komentáře
Velké sousto pro módní policiiFrantiška , 2.11.2018 13:04, Reagovat
Je vidět, že tři nejmenovaní nově zvolení zastupitelé opravdu pochopili výjimečnost okamžiku, kdy jsou ustanoveni budoucími zastupiteli města na základě hlasů od občanů! Je to pro ně určitě čest! :-)
 
 
Přečteno 1637x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí