Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Politika > Komunální volby 2022

Jak vidí DKoalice budoucnost Dvora Králové nad Labem

Inzerce / 18.09.2022
Jako opravdu klíčovou vidíme potřebu najít dlouhodobou a pokud možno i apolitickou vizi neboli představu o budoucnosti našeho města. Jak by mělo ideálně vypadat, kdybychom nebyli ničím omezení?
Všechna úspěšná města takovou vizi mají a na jejím základě pak stanovují prioritu jednotlivých projektů od velkých investic až po opravy chodníků nebo výběr laviček.

Jak taková funkční vize vypadá, můžeme vidět například na webu brno2050.cz. Pokud je ale vize jen napsaná na papíře a v praxi se na ni nebere ohled, nijak nepomůže a zcela postrádá svůj smysl. 

Druhým a neméně důležitým bodem je nastavit funkční komunikaci s občany i odborníky ohledně konkrétních projektů tak, aby se lidé cítili součástí rozhodování a nebyli stavěni před hotová řešení ve stylu „o nás bez nás“.

Pořadí jednotlivých investic (oprava koupaliště, řešení zimního stadionu, bytová výstavba, využití průmyslové zóny, oživení centra města…) pak už celkem jednoduše vyplyne z výše uvedených principů.
 
V minulém volebním období jsme v opozici získali zkušenosti z práce v zastupitelstvu a máme lepší představu, jaké změny ve městě dokážeme zrealizovat sami, a ke kterým potřebujeme získat podporu mimo město – především v rámci kraje nebo státu. 

V rámci DKoalice již roky spolupracují tři strany (TOP09, Zelení, KDU-ČSL) spolu s nezávislými kandidáty. Ověřili jsme si, že nezbytností je vzájemná úcta a respekt mezi jednotlivými kandidáty a zaměření se na řešení problémů a nikoli osobní spory.

Pokud se nám toto podaří vnést i do jednání zastupitelstva, věříme, že má naše město velkou šanci na strategický a dlouhodobý rozvoj.

Podívejte se na videa s našimi kandidáty:

Hlavní video s více kandidáty do zastupitelstva:

Článek platí DKoalice

Související články
Celkem 6 volebních stran se hlásí do komunálních voleb ve Dvoře Králové
DKoalice pokračuje ve svém společném volebním tažení i do dalšího období
Debata zástupců všech stran před komunálními volbami se uskuteční v pondělí 19. září
Co podle DKoalice Dvůr Králové nad Labem v současné době nejvíc potřebuje?
Vize, Komunikace a Spolupráce - to jsou 3 hlavní body programu Lindy Harwot - kandidátky DKoalice na starostku
Vaše komentáře

Přečteno 357x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí