Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Politika > Krajské volby 2020

"Kraj pracuje s rozpočtem 5,5 mld Kč ročně. Mějme na kraji i náš hlas," povzbuzuje voliče Dana Bohutínská (ODS).

Sponzorováno, Kampaň platí Dana Bohutínská / 24.09.2020, Dvůr Králové nad Labem
V říjnových krajských volbách se rozhoduje o 45 zastupitelích kraje. Zastupitelstvo kraje spravuje důležitá odvětví jako je školství, zdravotnictví nebo doprava. To se týká nás všech, kteří zde žijeme.
 
Kraj hospodaří s rozpočtem ve výši 5,5 mld. korun.

Přijďte 2. nebo 3. října k volbám, 


rozhodněte i vy o správnému fungování našeho kraje!


Proč podpořit moji osobu? Aktivně se zajímám o dění ve městě i v regionu


Narodila jsem se ve Dvoře Králové nad Labem a celý život tady žiji. Jsme matkou tří dětí. Vystudovala jsem SZŠ v Hradci Králové obor zubní technik a dlouhé roky jsem pracovala v laboratoři. Nyní jsem se dala na soukromou cestu, jsem majitelkou e-shopu s párty potřebami. 

Zajímám se o komunální politiku, jsem spoluzakladatelkou Mateřského centra Žirafa ve Dvoře Králové nad Labem. Jako člen neziskové organizace jsem absolvovala několik seminářů (Rozvoj obce za účasti veřejnosti, Komunitní plánování ...). Do ODS jsem vstoupila v roce 2009. Od roku 2012 jsem členkou rady místního sdružení ODS Dvůr Králové nad Labem, od roku 2018 jsme za ODS zastupitelkou města Dvůr Králové n. L. 


Proč podpořit ODS? Máme manuál na obnovu Česka


Přečtěte si jej.


Krize způsobená nemocí Covid-19 zasáhla každého. Mladí lidé, zaměstnanci, podnikatelé, sportovci, umělci, staří lidé, každý pocítil, a pociťovat bude, opatření zavedená v boji proti této zákeřné nemoci. S okamžitými důsledky jsme se dokázali vyrovnat díky statečnosti záchranářů, pracovníků ve službách, dobrovolníků a každého jednoho z nás, kdo přiložil ruku k dílu, aby pomohl. Krize však ještě nekončí.

O nemoci Covid-19 a viru, který ji způsobuje, nevíme ještě vše. Dokud nebude k dispozici spolehlivá vakcína a účinný lék, hrozí stále možnost nové vlny epidemie. Tu první jsme zvládli s malým počtem obětí, ale s velkými ekonomickými ztrátami a často ve zbytečném chaosu. Příště už si to nemůžeme dovolit. Musíme být lépe připraveni.

Zároveň odmítáme názor, že po zvládnutí první vlny pandemie může politika státu pokračovat tak, jak skončila před jejím nástupem.

Stát musí svou aktivitou podpořit co nejrychlejší obnovu země, ale to se nedá udělat tak, že se vrátí k neúčinným politikám z doby před pandemií. Veřejné finance nejsou nafukovací a vláda je dovedla k historickým deficitům už před začátkem koronakrize. Vládní investiční seznam nepředstavuje žádný jasný plán, co by měla být priorita. Jsme přesvědčení, že tato nečekaná situace představuje příležitost a povinnost přehodnotit fungování celého systému a služeb, které stát nabízí. Využijme nabyté zkušenosti, dokud jsou čerstvé. Udělejme z krize příležitost. Seberme odvahu udělat rozhodnutí, která odsouváme a tlačíme před sebou. Svět po Covid-19 už nebude stejný. Pojďme si ho udělat lepší. 

Náš návrh obnovy stojí na třech principech:

  • Vypnutí země se nesmí opakovat. Opakované vypnutí by zemi nenapravitelně zasáhlo ekonomicky i psychologicky. V případě nové vlny epidemie musíme být schopni reagovat rychle, pružně a selektivně. Je nezbytné plně zprovoznit takzvanou chytrou karanténu, připravit podrobné epidemiologické plány, vybavit rizikové skupiny spolehlivými ochrannými prostředky. Jde o sérii krátkodobých a střednědobých opatření včetně spravedlivého financování zdravotnictví.
     
  • Důvěřujme lidem, pomozme ekonomice. Koronakrizi jsme zvládli především díky schopnostem a iniciativě lidí. To je největší odkaz koronakrize a nesmí se stát pouhou frází v ústech politiků. Na důvěře lidem je třeba založit veškerou státní politiku, od pravidel pro podnikání až po vztah státu k občanovi. Stát musí vycouvat z nesmyslných činností, soustředit se na priority a ponechat lidem co nejsvobodnější prostor pro ekonomické aktivity.
     
  • Šetřit se musí na státu, ne na lidech. Obrovské peníze, které jsou dnes všechny země připravené investovat a pomoci svým ekonomikám, nesmí znamenat, že plýtvání dostane nekonečnou zelenou, a neefektivní stát bude hledat alibi v důsledcích krize. Potřebujeme zvrátit trend rostoucí byrokracie a výdajů státu na ni, aby zůstaly zdroje na rozumné investice a ochranu zdraví. Je čas si konečně přiznat, že jsme na ostudném 99. místě v mezinárodním srovnání podle výkonnosti veřejného sektoru. A že nikdy neuděláme výkonnostní skok do desítky nejúspěšnějších zemí světa bez efektivnějšího státu a seškrtání významné části byrokratických procedur a úřadů.
 
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 461x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí