Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Politika > Krajské volby 2020

Kandidátky pro krajské volby v Královéhradeckém kraji podalo méně subjektů než před 4 lety

Volby do krajských zastupitelstev uskuteční 2. a 3. října 2020.

Redakce / 4.08.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Lhůtu pro podání kandidátních listin a přihlášek k registraci využilo v Královéhradeckém kraji do úterý 28. července 2020 celkem 12 hnutí, politických stran či koalic, do 3. srpna však mohly subjekty své kandidátky ještě upravovat. Rozhodnutí o registraci kandidátních listin, případně o odmítnutí kandidátní listiny či škrtnutí kandidáta vydá krajský úřad 14. srpna 2020.
 

V roce 2016 se o hlasy voličů usilovalo 17 subjektů, tedy o 5 více než letos. Do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje se volí 45 členů. Na kandidátních listinách může být až 50 kandidátů. 

Seznam politických stran, hnutí a koalic, které podaly kandidátní listinu pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje konané ve dnech 2. a 3. října 2020


Voličům do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje - pouze státním občanům ČR s trvalým pobytem na území Královéhradeckého kraje, kteří nebudou moci hlasovat ve svém „domovském“ volebním okrsku, bude umožněno hlasování na voličský průkaz v jakémkoli volebním okrsku na území Královéhradeckého kraje. Voliči mohou žádat o vydání voličského průkazu u obecního úřadu (v Hradci Králové u úřadu městského obvodu) příslušného dle místa jejich trvalého pobytu již od 15. dubna 2020, kdy byly volby vyhlášeny prezidentem republiky. 

Novinkou je, že o vydání voličského průkazu pro volby do zastupitelstva kraje (nikoli pro volby do Senátu) budou moci u příslušného obecního úřadu (úřadu městského obvodu) požádat i voliči s trvalým pobytem na území ČR, kteří jsou z důvodu dlouhodobého pobytu v zahraničí zapsáni ve zvláštních seznamech voličů u zastupitelských úřadů ČR. 

Otázka možnosti hlasování v případě povinných karantén ještě nebyla vyřešena. V Evropě běžné korespondenční hlasování se v ČR zatím neprosadilo.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: KHK, volby.cz

 

Související články
Známe jména nových krajských zastupitelů. Kdo je skokanem roku a kdo velkým poraženým?

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 821x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí