Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Politika > Komunální volby 2018

Živě přenášené předvolební debaty jsou za námi! Celkem proběhly debaty se zástupci ze šesti měst

Redakce / 4.10.2018, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Unikátní živě vysílané debaty před komunálními volbami ve městech Podkrkonoší pro vás připravovali společnými silami redakce portálů ZvičinaTV a TV Náchodsko. Debatovali kandidáti ze Dvora Králové, Hostinného, Nové Paky, Jičína, Trutnova a Hořic. A na všechny se můžete podívat i nyní ze záznamu.
Podívejte se na debaty ze záznamu a dejte o nich vědět lidem ve městech, jichž se dabaty týkají. Živé vysílání proběhlo na facebooku ZvičinaTV

HOŘICE


TRUTNOV


JIČÍN

NOVÁ PAKA

HOSTINNÉ


DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

FOTOGALERIE - První 3 živě přenášené předvolební debaty jsou za námi! Nyní se těšte na Jičín a Trutnov!

Související články
Předvolební debaty na ZvicinaTV a TV Náchodsko - Komunální volby 2018 v Královéhradeckém kraji ve velkém stylu
Komunální volby 2018 - jak volit a kde
Komunální volby 2018 - jak volit a kde
Účast v komunálních volbách ve Dvoře Králové byla opět nižší než před 4 lety
Výsledky komunálních voleb na Královédvorsku (5.-6. října 2018)
V komunálních volbách ve Dvoře Králové vyhrálo hnutí ANO Dvůr Králové a navíc ještě posílilo svoji pozici
Dvůr Králové bez lidí - nemají totiž kde bydlet
Debata zástupců všech stran před komunálními volbami se uskuteční v pondělí 19. září
Vaše komentáře
mrhání prostředky městaposluchač, 4.10.2018 15:03, Reagovat
Zajímavé také bylo, jak Jarolím ani Tomková nedokázali reagovat na poznámku Hroneše, že nákup spořitelny byl vlastně předražený. Ceny objektu se na realitním trhu pohybovali o více než 1/3 níže. Takhle ty diletanti hospodaří s veřejným financemi. Jak to asi vypadá u jiných nákupů a prodejů, třeba pozemek pro jejich kandidáta pod fotovoltaickou elektrárnou? To byla ukázková malá domů!
Debata Dvůr, 1.10.2018 22:15, Reagovat
Děkuji za předvolební debatu.
Rád jsem si ji poslechl. Samotného mě překvapilo, jak si všichni relativně "přizvukovali", i když někteří říkali něco, s čímž jiní vlastně nesouhlasili.

Škoda, že u výstavba v minulosti nezaznělo, jak podporovali výstavbu v minulých volebních obdobích (v době, kdy vládlo ODS, ČSSD), kromě dostavby náměstí. Dnešní výstavba je vedená hlavně výstavbou silnic, které však hodně staví kraj, ne město. Pěkné by bylo nezávislé srovnání, kolik které radnice dali do investic a jejich srovnání.

Zaujalo mne stanovisko Pirátů - zajímavý pohled na změnu územního plánu zhruba ve 13té minutě. I v souvislosti s debatami o výstavbě Karsitu a obchvatu města. Osobně si také myslím, že návrh územního plánu je minimálně nešťastný.
Ve 14té minutě je zmínka o nové bytové výstavbě. Zajímavé je, že je v místech, kde často podle územního plánu nejsou zatím zasíťované. Např. plán Města na obytný prostor v Sylvárově, kde nově má vzniknout domovní výstavba a pro ni i ČOV, místo zasíťování celé lokality!

Od Východočechů zaznělo, že jsou "nové" uskupení. Co vím, tak zde působí již řadu let.

Pokud pan Backa z Východočechů (26 min.) myslel svůj návrh odkoupit ČOV včetně zaplacení "dluhů", tj. toho, co neoprávněně požaduje ČOV od Města, vážně, zaplatíme my všichni 300 mil. za tento "dluh" + min. 100 mil. za samotnou ČOV! Že by byli provázáni s majiteli ČOV? Jinak si nedovedu představit, že by mohli chtít zaplatit tuto sumu, kterou neoprávněně požaduje ČOV!

V 38 minutě se rozebírá cena za provoz bazénu. Zajímalo by mne však kolik stojí třeba provoz zimního stadionu, který využívá méně lidí než by používalo krytý bazén, a ten je používán i skoro v létě, když jsou vedra 30°C! Proč je nutné mrazit led, když jsou taková vedra!
Dále pan starosta Jarolím prohlásil, že v územním plánu je u ZOO počítáno s pozemkem pro aqua park, který pokud majitel bude chtít, může na něm aqua park postavit. Hledal jsem, který to pozemek je. Víte někdo, který pozemek? Docela by mě to zajímalo... Protože jsem žádný podobný pozemek nenašel.

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 36342x
 
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí
12.05.2023 - 16.07.2023
Výstava: Krásy Podkrkonoší
4.06.2023 14:00 - 4.06.2023
Dětský den - TJ Sokol Žireč
6.06.2023 10:00 - 6.06.2023 11:00
Královédvorské knihomrně
6.06.2023 16:30 - 6.06.2023 19:00
Předprázdninový kurz kresby a malby