Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Ředitel JUTA Ing. Hlavatý na prosincovém zastupitelstvu města

Redakce / 28.12.2016, Dvůr Králové nad Labem
Hned na zahájení zasedání městského zastupitelstva přišel přednést svoji řeč senátor a ředitel JUTA, a. s., Ing. Jiří Hlavatý. Zastupitelům i přítomným občanům města vysvětlil ze svého pohledu kauzu kolem prodeje pozmemků průmyslové zóny, ale nevynechal také další témata jakými jsou operační sály v královédvorské nemocnici, oprava fasády gymnázia, rekonstrukce Heydukovy ulice a další.

Na jeho otázky mu následně odpověděl starosta Ing. Jan Jarolím. Přinášíme jen vybrané body, ve kterých se objevila nová fakta či dosud nikde nezveřejněné informace. Celý audiozáznam této částí ZM je ke stažení zde - bod 1 - zahájení. 

Oprava Heydukovy ulice

Město mělo pro příští rok příslib finanční podpory kraje při rekonstrukci ulice Heydukova a Jaroměřská, která na Heydukovu ulici navazuje a pokračuje dále k závodu Juta na Borkách. Bude se však realizovat jen část rekonstrukce, a to ulice Jaroměřská. Jak starosta vysvětlil, město není připraveno na rekonstrukci Heydukovy ulice kvůli řešení stávající i nové zeleně. Pan Hlavatý ve své řeči upozornil, že přednost před alejí stromů dostala v Heydukově ulici cyklostezka. Ta je v Heydukově ulici součástí plánované Labské stezky. Starosta doplnil, že se tak hledají jiné možnosti umístění požadované zeleně. 

Parkoviště na Borkách

Ing. Hlavatý zmínil zájem Juty o odkup pozemků města, které by Jutě sloužily jako přístupová cesta k areálu. Starosta o této poptávce ví a město má zájem příslušné pozemky s Jutou směnit za ty, které patří Jutě a které město potřebuje pro účely chodníku směrem na Žireč

Průmyslová zóna Zboží 

O prodeji průmyslové zóny ve Zboží už jsme informovali v samostatném článku. Na zastupitelstvu jsme se mohli dozvědět podobné informace naživo od pana Hlavatého, ale také novinku z úst pana starosty, který všechny přítomné informoval o jednání se starostou jedné vedlejších obcí, kde by mohla vzniknout nová průmyslová zóna vhodná i pro Jutu. Budeme sledovat, zda se podaří tuto zónu připravit.

Oprava fasády gymnázia

Jedním z bodů, zmíněných panem senátorem, byla nutnost opravy fasády budovy gymnázia, které sám finančně podporuje. Vyzdvihl opravu fasády gymnázia v Trutnově. Starosta tak měl možnost informovat o tom, že budova gymnázia v Trutnově je v majetku kraje a budova gymnázia ve Dvoře je v majetku města, byť gymnázium samotné je krajská příspěvková organizace. A město disponuje omezenějšími zdroji než kraj.
Starosta uvedl, že jediná možnost, jak získat peníze na opravu fasády gymnázia je u kulturní památky přes ministerstvo kultury, od kterého Dvůr Králové každý rok dostává 1,5 mil. Kč. Ale ve Dvoře Králové není budova gymnázia jedinou kulturní památkou a nyní, v letech 2015-2017, se peníze vkládají do Hankova domu. Potom přijde na řadu budova gymnázia. Ředitel gymnázia o tomto plánu ví a počítá s tím, že fasáda gymnázia se bude opravovat až v roce 2018. Navíc stav těchto dvou budov (Hankův dům - gymnázium) je diametrálně jiný - gymnázium má fasádu, jejíž stav už se zhoršovat nebude, zatímco u Hankova domu již bylo nutné tyto opravy skutečně provádět. Přesto vedení města přislíbilo, že prověří další možnosti financování.


Další body programu jednání ze zastupitelstva najdete v dalších článcích:

Nejvíce diskutovaná témata prosincového zastupitelstva

Zápis z prosincového zastupitelstva

Oficiální zápis ze zastupitelstva (město DKnL)

Audiovizální záznam prosincového ZM

Foto: webové stránky pana senátora

Kateřina Sekyrková

Související články
Smlouva s Karsitem je podepsána
KARSIT má průmyslovou zónu jen pro sebe, JUTA 03 ale v centru města zůstat nemůže.
Proč se smlouva s Karsitem podepisovala 2x? Nejen o tom jednalo zastupitelstvo Dvora Králové nad Labem
Prosincové zastupitelstvo přineslo nové informace ohledně plánů nejen do roku 2017
Nově určený strážník Pavel Chmelík nahradí Jindřicha Hauke ve funkci MPDK
Obyvatelé Žirče žádají v petici propojení s městem v podobě stezky. Tématem se tak stávají pozemky Juty
Zástupci osadního výboru Žireč se setkali se senátorem Hlavatým. Řešili chodník do Žirče.
Termín jarního zastupitelstva ve Dvoře Králové se posunul na 16. březen kvůli jarním prázdninám
Vaše komentáře

Přečteno 1428x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí