')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Starosta Trutnova Ivan Adamec přišel o řidičák. Vozí ho zaměstnanec úřadu

Redakce / 14.01.2019, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Na podzim loňského roku projel starosta města Trutnova obcí Chotěvice více než 90km rychlostí. Byl mu odebrán řidičský průkaz na dobu 6 měsíců a uložena pokuta ve výši 5.000 Kč. Druhou lednovou sobotu se k tomuto přestupku přiznal na svém facebookovém profilu.
 
"Nejsem na to hrdý, ale stalo se. Následně jsem proto - bez jakékoliv snahy dosáhnout změny či zmírnění následku svého přestupku - přijal jako každý jiný občan trest. Zaplatil jsem pokutu a v rámci obvyklého přestupkového řízení jsem odevzdal své řidičské oprávnění. Spěchat už budu pomaleji," napsal na svůj facebookový profil Ivan Adamec. 

Ivan Adamec se již v minulosti netajil tím, že není příznivcem umístění radarů v obcích. Sám však přiznal, že poté, co byl radar umístěný na hlavní silnici v obci Mladé Buky, se průjezd obcí zklidnil. V případě Mladých Buků to znamená zvýšení bezpečnosti nejen pro místní občany, kteří musejí hlavní silnici přecházet při cestě na vlakové nádraží. Městský úřad v Trutnově, který obhospodařuje fungování radaru na Trutnovsku v ORP Trutnov, se tak rozhodlo nájemní smlouvu s poskytovatelem služby v roce 2018 prodloužit.

Překročení rychlosti - tresty

Řidič motorového vozidla smí jet v obci max. rychlostí 50 km/h, neurčí-li to dopravní značení jinak.

Pokud řidič překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o méně než 20 km/h a mimo obec o méně než 30 km/h, hrozí mu v blokovém řízení pokuta do 1.000 Kč a v přestupkovém řízení od 1.500 – 2.500 Kč + 2 body.

Překročení rychlosti v obci o více než 20 km/h a mimo obec o více než 30 km/h znamená trest v podobě uložení pokuty v rámci blokového řízení až do výše 2.500 Kč a v přestupkovém řízení od 2.500 do 5.000 Kč + 3 body.

Překročení o více než 40 km/h v obci a o 50 km/h mimo obec již znamená projednání zásadně před přestupkovou komisí, pokuty ve výši od 5.000 do 10.000 Kč a  zákaz řízení na období 6 až 12 měsíců + ztráta 5 bodů.

V rámci svých služebních povinností ve funkci starosty je mu k dispozici v roli řidiče zaměstnanec úřadu - dopravní referent z MěÚ Trutnov, jehož pozice je zřízena dlouhodobě. Jak nám sdělila tisková mluvčí města Trutnov Michaela Dědková, jeho náplní práce je jak zajištění péče o vozový park města Trutnova, resp. Městského úřadu Trutnov, tak zajištění jízd s vedením města a zaměstnanci úřadu i pro Galerii města Trutnova. "Do náplně patří ale i další věci, jako je zástup údržbáře města, zajištění zveřejnění informací na úředních deskách v jednotlivých městských částech aj. Plat tohoto zaměstnance vyplývá z nařízení vlády č. 341/2017 Sb.," dodala tisková mluvčí. 

Ivan Adamec je zároveň od roku 2013 poslancem a od roku 2016 také krajským zastupitelem. Ve funkci starosty je již více než 20 let.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: facebook, město Trutnov
Foto: Web Ivana Adamce

 

Související články
Nejčastější dopravní přestupky v roce 2018 se promítají i do radarů na Královédvorsku

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1957x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí