Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Politika > Volby do PSP 2021

Volební účast na Královédvorsku je v sobotu ráno kolem 50 %

Redakce / 9.10.2021, Dvůr Králové nad Labem
V sobotu ráno hlásily zástupci volebních komisí v jednotlivých okrscích účast mezi 40-50 %, většinou již kolem 50 %. Aktuální čísla tak odpovídají průzkumům, které předvídaly vysokou volební účast.

Na Královédvorsku jsou i výjimky, například v Choustníkově Hradišti byla v sobotu ráno hlášena "jen" 35% volební účast s tím, že i tak je to v této obci vysoké číslo. Rozdíly ve výši 10 % jsou i mezi volebními místnostmi ve Dvoře Králové. 

Členové komisí však potvrzují, že k volbám letos přicházejí voliči, které ve svých volebních místnostech ještě neviděli. 

V roce 2017 se na Královédvorsku voleb do Poslanecké sněmovny ČR účastnilo 60,91 % voličů. V kraje byla účast 63,25, celorepublikový 60,84 %.

Vysokou volební účast hlásí konzuláty v zahraničí. V USA již volby do PSP ČR skončili, lidé tam jeli i více než 10 hodin, aby mohli volit na jednom ze 4 místech míst - na velvyslanectví nebo generálních konzulátech USA. Češi ve Francie mají dokonce jediné místo, kde mohou volit: v Paříži. 

Distanční způsob volby zatím nebyl v ČR schválen. Ten by řešil jednodušší formu volby nejen pro Čechy v zahraničí, ale také Čechy, kteří se náhle vyskytnou v nemocnici mimo svůj volební okrsek a nemohou tak odvolit. 

Letos nově není nabízena ani služba zařízení dočasného průkazu totožnosti v době voleb pro ty, kteří již nemají svůj občanský průkaz či pas platný. 

Kateřina Sekyrková


Související články
Radniční zpravodaj města Dvůr Králové byl distribuován s pozdravem od Andreje Babiše
Jak probíhá hlasování do Poslanecké sněmovny - krok po kroku
Seznam volebních místností včetně kontaktů (správní obvod Dvůr Králové nad Labem)
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 824x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí