Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Volební místnosti 1. kola senátních doplňovacích voleb se otevírají dnes ve 14 hod.

Redakce / 5.01.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Dnes ve 14. hod začíná první kolo doplňovacích senátních voleb. Obyvatelé volebního obvodu č. 39 (Trutnovsko v Královéhradeckém kraji) mohou vybírat z 9 kandidátů. Nejmladšímu kandidátovi je 41 let, nejstaršímu 69 let. Jen jeden kandidát je nezávislý, ostatní jsou nominováni za strany či hnutí.
 

Organizace voleb


Celkem 12 hodin budou volební místnosti okrskových volbeních místností otevřené, aby umožnili voličům vyzvednout si úřední obálku a vhodit jí do urny. 

V pátek 5. ledna 2018 jsou volební místnosti otevřené klasicky od 14 do 22 hod. a v sobotu 6. ledna 2018 od 8 do 14 hod. 
Po 14. hodině se v sobotu volební místnosti uzavřou a členové okrskových komisí spočítají platné a hlasy a výsledky donesou na příslušné úřady, které je zpracují.

Seznam všech okrskových komisí a kontakty na ně je ke stažení zde (pdf). Seznam ulic, spadajících do dané volební místnosti, jsou zveřejněny na úředních deskách jednotlivých obcí. V případě nejistoty však můžete kontaktovat zapisovatele vybrané okrskové volební komise z výše přidaného seznamu. 

Volební obvod č. 39 pro Senát se sice oficiálně nazývá Trutnov, ale patří do něj kromě Trutnovska také Hostinné, Vrchlabí, Dvůr Králové a severní část okresu Náchod, ohraničená na jihu obcemi Teplice nad Metují, Jetřichov, Hynčice, Meziměstí. Seznam obcí najdete zde

Co s sebou
Voliči musí prokázat svoji totožnost a státní občanství České republiky platným občanským průkazem, cestovním, diplomatickým nebo služebním pasem České republiky anebo cestovním průkazem, jinak mu nebude hlasování umožněno. Každý volič se musí před hlasováním sám odebrat do prostoru určeného pro úpravu hlasovacích lístků, jinak mu okrsková volební komise hlasování neumožní.

Informace o voličských průkazech čtěte zde.

Výsledky voleb


O výsledcích vás budeme informovat na našich portálech, průběžně je můžete sledovat a analyzovat i vy sami z webu Českého statistického úřadu www.volby.cz.

Jelikož patří senátní volby mezi jednodušší, co se zpracování výsledků týče, je možné, že výsledky budou známy již do sobotní 16. hod., ačkoliv počet členů volebních komisí je většinou minimální - o účast v komisích nebyl zájem a chybí i případní náhradníci. 
Dle výsledků prvního kola se bude případně konat kolo druhé, a to hned za týden - souběžně s prvním kolem voleb prezidentských. Pro zvolení senátorem již v prvním kole je nutné překročit hranici 50 procent platných hlasů. Volební účast není pro platnost voleb nijak omezená. U senátních voleb však bývá jedna z nejnižších (10-30 %).

Kandidáti


Debatu 5 z 9 kandidátů jste mohli sledovat živě nebo ze záznamu zde.

  • Jiří Hlavatý (hnutí ANO) - podnikatel, ex-senátor a ex-poslanec ze Dvora Králové 
  • Karel Šklíba (ČSSD) - místostarosta Úpice 
  • Jan Sobotka (STAN) - starosta Vrchlabí 
  • Jaroslav Dvorský (Pirátská strana) - pedagog a básník z Malých Svatoňovic 
  • Blanka Horáková (ODA) - podnikatelka a galeristka z Trutnova 
  • Iva Řezníčková (KSČM) - předsedkyně odborů v trutnovské nemocnici, asistentka komunistického poslance Zdeňka Ondráčka a zastupitelka Trutnova 
  • Klára Sovová (NEI - Nezávislá iniciativa) - majitelka Luční boudy v Krkonoších 
  • Luďka Tomešová (SPD) - majitelka tiskárny z Trutnova 
  • Terezie Holovská (nezávislá kandidátka) - podnikatelka a bývalá místostarostka Prahy 8 

Kateřina Sekyrková
 

Související články
Kandidáti do doplňovacích senátních voleb - leden 2018
Vydávání voličských průkazů pro doplňovací senátní volby - termíny a novinky
Debata pod obry představila nejen kandidáty, ale i práci senátorů. V článku jsou časy, kdy a o čem se mluvilo. V záznamu se můžete posunout na témata, která vás zajímají.
Ve Dvoře Králové je 17 volebních okrsků, nevolí se jen v muzeu
První kolo voleb nerozhodlo o senátorovi za obvod č. 39 Trutnov

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 630x
 
 
 
Zpět