Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Poradna

Distribuci předplacených periodik mohou čtenáři řešit s vydavateli

Redakce / 8.01.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Rád bych upřesnil a vysvětlil některé informace, které pan Hruš ve svém textu o problému s distribucí předplaceného tisku uvedl.
 


Česká Pošta vypověděla plošně v závěru roku 2017 všem vydavatelům tisku v ČR smlouvy na dodávání denního tisku předplatitelům. Vydavatelé stáli před koncem roku před nesnadným úkolem zajistit předplatné svým čtenářům. Od ledna 2018 doručování předplatného deníků zajišťují ve společném projektu společnosti PNS, a.s., a Mediaservis, a.s.

V poměrně velmi krátkém časovém období bylo nutné zajistit každý den distribuci cca 250 tisíc deníků k předplatitelům. Společnost PNS, která je distributorem periodického tisku zajišťuje každý den doručení balíků s předplacenými novinami na zhruba 2 300 předávacích míst, kde si je přebírají zástupci společnosti Mediaservis, kteří mají na starosti finální distribuci až ke čtenářům. Tady se však ukázalo, že z nejrůznějších důvodů ne všude disponují dostatečným počtem doručovatelů. Situaci se snažíme řešit co nejrychleji a nejefektivněji. Obě společnosti zahájily v problematických oblastech poměrně rozsáhlou náborovou kampaň a přijímají nové doručovatele. Cílem je vyřešit doručování tisku co nejdříve a co nejrychleji. Situace se tak postupně zlepšuje. 

Chápeme, že pro čtenáře jde o velmi nepříjemnou situaci. Stejně tak to chápou i vydavatelů tisku, kteří ale neměli jinou možnost, než změnit dodavatele předplaceného tisku v okamžiku, kdy jim dlouholetý partner Česká Pošta vypověděl smlouvy o doručování. 

Předplatitelé se mohou obrátit na vydavatele svých předplacených novin, který s nimi jejich situaci řeší včetně různých způsobů, jak řešit dodávky tisku náhradním způsobem.

Vít Kurfürst

Mediální zástupce PNS, a. s.


 

Související články
Distribuce předplacených periodik v obcích vázne nejen na Královédvorsku

 
Vaše komentáře
Distribuce, 8.01.2018 18:58, Reagovat
Konečně se někdo vyjádřil od PNS a poradil něco, co řeším, jako letitý odběratel, už přes týden. S Mafrou si dopisuji, ale jen přijde automatická odpověď.... Řešíme. Jediné noviny mě byly doručeny ve čtvrtek minulého týdne před jedenáctou hodinou dvěma dámami. Když jsem se zeptal, zda přijdou další nebo i ty předchozí, mám se obrátit na p. Černého ???
Za nejméně padesát let nepamatuji, že by došlo k takovému výpadku. O něčem to svědčí. Dnes jsem předplatné novin zrušil.
Distribuce tisku, 8.01.2018 17:40, Reagovat
Děkuji za dodatečnou informaci od společnosti PNS ,myslím si ale,že masivní informace zavčas plošně zveřejněná by mnoha dohadům a nevraživosti předešla.Věřím že snaha k rychlé nápravě bude úspěšná a to Vám i občanům za sebe přeji.Snad jen škoda,že český jazyk je bariérou.Jinak by možná dokázali i zde vietnamští podnikatelé,že to jde- jako v mnoha případech,kdy nahrazují činnost společnosti COOP.
 
 
Přečteno 617x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí