Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Práce

Jan Hřebejk začal natáčet "nové Pelíšky". Potřebuje komparsisty v Jaroměři

Redakce / 13.07.2016, Jaroměř - Jaroměřsko
Agentura Genesy z pražského Barrandova shání komparsisty do filmu Jana Hřebejka, který má pracovní název „Zahradnictví”. Jak portálu Jaroměřsko.cz sdělila zaměstnankyně agentury, potřebují skutečně hodně komparsistů - může, ženy i děti všeho věku.
 

Na nábor 2. srpna 2016 mohou od 10 do 18 hod. do malého sálu městského divadla Jaroměř přijít všichni zájemci - vyplní dotazník a budou vyfoceni do databáze bez zaplacení jakéhokoliv poplatku. Dle role, kterou dostanou, se poté odvíjí i honorář začínající na 600 Kč za natáčecí den a 100 Kč za kostýmní zkoušku (koná se v jiný den než je natáčení). 

Předběžně se budou kostýmní zkoušky pravděpodobně konat kolem 25. srpna, 27.-28 srpna by měly být natáčecí dny. 

Možná právě vy budete mít štěstí a setkáte se přímo ve filmu s herci, které pan Hřebejk již pravidelně do svých filmů obsazuje. 

Trilogie Zahradnictví Jana Hřebejka

Aňa Geislerová, Klára Melíšková a Gabriela Míčová, to jsou herečky, které ztvární tři sestry v nové české filmové trilogii Zahradnictví. Ta časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Jedna ze sester je manželkou Jindřicha, postavy, kterou nezapomenutelným způsobem ztvárnil Jiří Kodet. V Zahradnictví bude Jindřicha hrát herec Martin Finger.

Rodinná sága vyprávěná ve třech samostatných kinofilmech časově předchází oblíbenému snímku a vychází ze života rodiny scénáristy Petra Jarchovského„Vždycky jsem rád naslouchal vzpomínkám svých rodičů na dětství prožité za okupace a na mládí v poválečných časech. Částečně jsem je kdysi využil při psaní scénáře k Pelíškům, kde postava ovdovělého odbojáře, ztvárněného Jiřím Kodetem, vykresluje charakter mého dědečka Jindřicha Rohna na prahu stáří, v generačním souboji s jeho mladší dcerou Jindřiškou. V trilogii Zahradnictví jsem se rozhodl k nosné figuře Jindřicha vrátit a vyprávět její příběh z doby, která té „pelíškovské“ předcházela.  Dluh cítím také k mé matce Daniele, která se do Pelíšků nepromítla. Její střet s vlastním otcem byl typickým zápasem mezi mužským a ženským principem ve válkou poznamenané Evropě druhé poloviny 20. století. Daniela se tak stane v Zahradnictví ústřední postavou vyprávění, které zobrazí dvacet let života rodiny.  Chystám se tentokrát vstoupit hlouběji do rodinné historie a vytvořit rodinný portrét na pozadí dramatických historických změn,“ vysvětlil scénárista Petr Jarchovský.

Režisérem všech tří filmů je Jan Hřebejk a kromě již zmíněných herců se zde objeví také například Ondřej SokolJiří MacháčekSabina RemundováLenka KrobotováDavid NovotnýKarel DobrýMiroslav Táborský či Anna Fialová

Unikátní výpravná filmová trilogie se začala natáčet v polovině června a natáčení by mělo skončit v prosinci tohoto roku. Premiéry všech tří filmů by měly proběhnout v roce 2017. Rozsahem zatím na české poměry nevídaný projekt s rozpočtem 120 milionů korun produkuje Viktor Tauš ze společnosti Fog’n’Desire Films. 

Koproducenty jsou Helena Uldrichová s Filmovým centrem České televize, Lubomír Konečný s Barrandov Studios, za Slovensko Michal Kollár - Sokol Kollár a Tibor Búza - RTVS a za Polsko Agnieszka Kurzydlo - MD4. Film byl podpořen Státním fondem kinematografie, Audiovizuálnym fondom a programem MEDIA. 

Zdroj: www.ceskatelevize.cz

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 7042x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí