Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Budovu vlakového nádraží i Nádražní pěšinu čeká proměna. Vedení města dostalo dopis od SŽDC s plány. Je to výzva i pro místní podnikatele

Redakce / 1.06.2017, Dvůr Králové nad Labem
Správa železniční dopravní cesty, s. o., (dále SŽDC) zahájila již na konci roku 2016 opravu budovy královédvorského železničního nádraží, kdy byla na budově kompletně vyměněna okna a vstupní dveře. Nyní připravuje další kroky rekonstrukce včetně opravy nádražní pěšiny, a to i přesto, že celá neleží na pozemku SŽDC.
 

V souvislosti s přípravou na rekonstrukci budovy železničního nádraží ve Dvoře Králové nad Labem se zástupci SŽDC obrátili na město Dvůr Králové nad Labem s nabídkou spolupráce při zpracování záměru využití volných prostor v této železniční stanici včetně následné účasti při přípravě a zpracování projektové dokumentace.

V dopise, který vedení města zaslal již na začátku letošního května Jaroslav Špína, ředitel Správy osobních nádraží Hradec Králové, popisuje SŽDC svůj záměr. "Naším záměrem je celková oprava výpravní budovy, včetně výměny instalací, opravy obvodového pláště budovy a perónního přístřešku. Součástí opravných prací budou řešena i bezbariérová WC pro veřejnost. Dále bychom rádi smysluplně využili a nabídli volné nebytové prostory v prvním nadzemním podlaží, navazující na odbavovací halu. Tyto prostory jsou vhodné pro komerční i nekomerční služby, administrativu, nabízí se i drobná výroba bez hlukové zátěže,“ říká Pavel Horáček, vedoucí provozního oddělení Správy osobních nádraží Hradec Králové. „Rádi uvítáme vaše náměty včetně předběžné definice základních stavebně technických požadavků na tyto prostory. Vzhledem k omezené kapacitě parkovacích míst v okolí této nádražní budovy by měl plánovaný záměr mimo jiné zahrnout i potřebu těchto ploch," dodává.

Co se týká nádražní pěšiny, zaktualizoval se tři roky starý projekt, nyní se chystá výběrové řízení na zhotovitele. Pěšina se nachází na nestabilním podloží, dojde k její částečné stabilizaci, vyrovnání, odvodnění k úpravě povrchů a zabezpečení zábradlím.

„Pro město i jeho občany je to skvělá zpráva. Doufám, že pro nově zrekonstruované prostory se najde smysluplné využití, třeba i z řad královédvorských podnikatelů,“ podotýká starosta a dodává: „Velmi si cením také připravované opravy přístupové komunikace pro pěší, jejíž stav již dlouhou dobu kritizují občané," komentuje postup SŽDC starosta města Jan Jarolím.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: www.mudk.cz

 

Související články
Nádraží Dvora Králové má nová okna, bude mít novou fasádu a dojde i na rekonstrukci nádražní pěšiny. Hledá se využití pro nyní nevyužívané prostory.
Známe plán rekonstrukcí a revitalizací nádraží do roku 2022. Dvůr Králové je na seznamu také. V Hradci Králové se bude rekonstruovat, v Pardubicích modernizovat.
Známe plán rekonstrukcí a revitalizací nádraží do roku 2022. Jaroměř je na seznamu také. V Hradci Králové se bude rekonstruovat, v Pardubicích modernizovat.
Historický parní vlak na nádraží ve Dvoře Králové přivítalo vedení města v historických kostýmech

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1225x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020