Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Charitativní kalendář Záchranné stanice JARO Jaroměř - dárek, který má smysl!

Redakce / 16.11.2018, Jaroměř - Jaroměřsko
Máme skvělou zprávu - již je k dostání a ke koupi očekávaný kalendář, jehož koupí zájemci podpoří provoz záchranné stanice JARO Jaroměř, která má v našem kraji jedinečnou funkci. Těší nás, že autorkou fotografií je Jana Pechlátová z Královédvorska, která má již s podobnými projekty zkušenost a její výjimečné fotografie jsou známé daleko za hranicemi regionu.
 

FOTOGALERIE - Charitativní kalendář Záchranné stanice JARO Jaroměř

Základní info:

K dostání za 350 Kč na e-shopu stanice - zde. Pro stanici putuje celých 350 Kč - hlavní sponzor Moraviatisk Vyškov spol. s.r.o. ujmul tisku a veškerých nákladů.

A3 velikost, 13 listů

Autor fotografií: Jana Pechlátová

Každá fotografie má u sebe popis zvířete.

Celý kalendář podpořila úžasná Kateřina Kaira Hrachovcová, která je též na jedné z fotografií.

STANICE JARO JAROMĚŘ


Tato stanice, jedinečná svého druhu v Královéhradeckém kraji, bojovala nedávno o přežití, když se její podpora z Královéhradeckého kraje místo požadovaného navýšení snížila. Právě tento kalendář je další možností, jak i široká veřejnost může její fungování podpořit.

Funkce a služby stanice
V této záchranné stanici pro divoká zvířata v Jaroměři ošetří ročně přes 700 živočichů v nouzi. Více než polovinu zvířecích pacientů se daří úspěšně navracet do přírody, dalším několika stům pacientů zde pomáhají "dálkově" díky non-stop zvířecí poradně. 
Mezi ostatními záchrannými stanicemi vyniká obřím rozsahem práce, která se zde odvádí v péči o biotopy = domovy divokých zvířat přímo v přírodě. Obnovují se mokřady a napajedla ručně i těžkou technikou, budují se zimoviště i líhniště a úkrytiště, udržují potravní lokality co by celoročně bohatě prostřený stůl pro ptáky, plazy i savce a snaží se zde řešit příčiny ohrožení živočichů ze strany člověka, aby se v dalších letech dostávalo do záchranné stanice pacientů co nejméně.

Jednou z dalších stěžejních aktivit je i praktická péče o přírodovědně cenné lokality, o které se lidé přestali starat a které by bez obnovy péče ze strany člověka zanikly. Aktivně se tak díky aktivitám Jaro Jaroměř chrání přírodu v ČR, na Slovensku, Polsku a Rakousku na ploše větší než 15 000 km2.
 

Související články
Dvůr Králové nad Labem má nástěnný kalendář pro rok 2019 s historickým námětem
Charitativní kalendář POMÁHÁM PŘÍRODĚ v prodeji i ve Dvoře Králové n. L.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2137x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí