Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Dnes ve středu 13. června bude veřejné projednávání aktualizace akčního plánu Programu rozvoje města

Redakce / 13.06.2018
Město Dvůr Králové nad Labem zve občany na veřejné projednávání aktualizace akčního plánu Programu rozvoje města (PRM), které se uskuteční ve středu 13. června od 17:00 hod. v sále Špýcharu městského muzea.
 
„Do akčního plánu, který určuje priority pro rozvoj města, je třeba zapracovat nové investiční záměry, jako je např. využití budovy spořitelny nebo areálu vánočních ozdob. Z veřejného projednávání by mohly vzejít nové podněty pro přípravu architektonické soutěže, kterou hodlá město vyhlásit,“ uvedla místostarostka Alexandra Jiřičková. 

Akční plán se obvykle zpracovává na období jednoho roku až dvou let. Vychází ze strategické části Programu rozvoje města (PRM) s konkrétními opatřeními a aktivitami směřujícími k rozvoji města. Jedná se o dvanáct prioritních projektů, včetně jejich bližší  charakteristiky s popsanými přínosy pro rozvoj města, vytyčení zodpovědností, finančních nákladů apod. 

Poslední aktualizaci akčního plánu schválili zastupitelé na jaře 2017. V současné době tak obsahuje projekty, které jsou již buď dokončené (rekonstrukce silnice II/299 ze Zboží do Choustníkova Hradiště, rekonstrukce silnice III/30012 v úseku Benešovo nábřeží – ulice Štefánikova, rekonstrukce mostu Jana Palacha), částečně realizované (rekonstrukce silnice III/29915 v Heydukově ulici, rekonstrukce budovy v Komenského ulici čp. 795, rekonstrukce vybraných prvků infrastruktury na území města), nebo se uskuteční v letošním roce (zajištění bezbariérových přístupů do základních škol a budování odborných učeben, vytvoření okružní křižovatky u oční školy).

„Již realizované projekty je třeba nahradit a stanovit nové priority i s využitím tzv. zásobníku projektů, který je také součástí PRM. Zastupitelé pak budou novou podobu akčního plánu schvalovat pravděpodobně na svém zářijovém zasedání,“ dodává Alexandra Jiřičková. 

Projekty ve stávajícím akčním plánu doplňují: vybudování cyklostezky v úseku Stanovice – Žireč, vybudování splaškové kanalizační sítě a ČOV v místní části Žireč, výměna chladicího zařízení v objektu zimního stadionu, zpracování studií problémových lokalit města a řešení čištění odpadních vod v rámci města. 

Dokumenty si můžete prohlédnout zde (ke stažení z webu města):

Zdroj: www.mudk.cz
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 130x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí