')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Do projektu Obědy do škol se zapojilo nově 9 školních zařízení na Trutnovsku včetně Dvora Králové

Redakce / 9.04.2019, Královédvorsko
Přímo na Trutnovsku se do projektu zapojilo loni 22 mateřských a základních škol, letos se jedná o 29 školských zařízení, mezi nimi jsou i zařízení na Královédvorsku včetně Dvora Králové n. L. Je dobrou vizitkou každé školy, že s tímto programem umí pracovat.
 

V regionu je zhruba 230 mateřských a základních škol. V tomto školním roce obědy dostává 430 dětí ze 73 školních zařízení Královéhradeckého kraje, pro následující školní rok se do projektu zapojí 89 školských zařízení.

Projekt Obědy do škol, díky kterému se dostává potravinové pomoci dětem ze sociálně slabších rodin, vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Na nové kolo projektu letos uvolnilo celkem 80 milionů korun. Financování obědů zajišťuje Fond evropské pomoci nejchudším osobám (FAED) prostřednictvím Operačního programu potravinové a materiální pomoci. V programovém období 2014–2020 může Česko pro tento účel vyčerpat až 400 milionů korun.

Bez oběda = bez družiny

Kraj se tak snaží snížit počet případů, kdy děti, kterým rodiče z finančních důvodů obědy neplatí, odcházejí většinou hned po vyučování domů. Nemají tak plnohodnotnou šanci navázat hlubší vztahy se svými vrstevníky a začlenit se do třídního kolektivu, který se největší měrou upevňuje právě během odpoledních aktivit.

„Projekt kryje náklady na stravné v plné výši. Jednotlivé školy jsou partnery kraje, který zajišťuje veškerou administrativu. Škola pouze sleduje docházku zapojených dětí a počet jimi odebraných obědů. Pokud se škola do projektu zapojí, seznam dětí, které nárok skutečně mají, jí zašle Úřad práce ČR,“ informoval radní pro oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací Pavel Hečko.

Zapojení konkrétních škol

Vzhledem k tomu, že se projekt dotýká sociálně citlivé oblasti, je publicita projektu pravidly Evropské komise omezena téměř na minimum, což znamená, že nemůžeme zveřejnit názvy zapojených škol a školských zařízení a dalších podrobností. Jinak by mohlo dojít k ohrožení financování celého projektu. 

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Alternativní vzdělávání kvete i na Královédvorsku
Studenti na praxi mohou být placení krajem, stejně jako jejich mentoři

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 860x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí