Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Hledají se majitelé 3D tiskáren pro pomoc při tisku ochranných štítů pro lékaře v regionu

Redakce / 26.03.2020, Královédvorsko
Trutnovská firma 3D obiecto, která již od roku 2010 pracuje s 3D tiskem, nyní na svých 3D tiskárnách vyrábí a dodává nedostatkové ochranné štíty a formy na roušky. Vzhledem k současné situaci hledá další majitele 3D tiskáren, kteří by mohli pomoci.
 

3D tiskárny jsou akutně potřeba pro tisk ochranných štítů a dílů na pevné roušky pro lékaře a další lidi v první linii. Kdo máte tiskárnu, pište přes Facebook na @3dobiecto", v případě nutnosti je možné věci konzultovat na tel. 776 302 513. Výrobu a distribuci dotuje měst Trutnov. Podle hong-kongské studie tento štít spolu ústenkou významně snižuje riziko přenosu viru.

Štíty z této firmy již dorazily zdarma ve středu 25. března do dvorské nemocnice i do soukromých ordinací ve městě, které o to požádaly (zde zpoplatněno), a to díky iniciativě Lindy Harwot.

MUDr. Jan Prouza, který si tyto štíty objednal do své soukromé zubařské ordinace a již i osobně vyzkoušel, nám sdělil, že ho má připravený pro kontakt s rizikovým pacientem. "Doporučuji štíty rozhodně minimálně všem praktickým lékařům", vzkázal ostatním lékařům. Zároveň připomenul, že Češi mají zlaté české ručičky  - zadní gumička je vyrobená z duší pneumatik.

Nyní lékaři a zdravotnická zařízení řeší nejen nedostatek ochrany obličeje (dýchací ústrojí), ale i celé obleky. Nedostatkovým se zdá být materiál, ze kterých by mohly být ušité. Dvorskou nemocnici zásobili dobrovolníci koordinovaní přes Spolek pro Dvorek  400 látkovými rouškami a nově i zmíněnými štíty od trutnovské firmy.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 454x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí