Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Konec blátivého parkoviště u pošty. Od pondělí 12. března se upravuje na zpevněnou odvodněnou plochu

Redakce / 12.03.2018, Dvůr Králové nad Labem
Do konce března budou probíhat na ploše parkoviště v ulici Josefa Hory (naproti poště) stavební práce, jejichž cílem je odvodnění a zpevnění místa určeného k parkování. Během tohoto období bude z pochopitelných důvodů parkoviště uzavřeno. Investorem je majitel pozemku - společnost Protivítr – Invest, s.r.o.
 

FOTOGALERIE - Protivítr invest - proč nedodrželi své sliby ohledně výstavby ve městě?

Jednatele společnosti Protivítr – Invest, s. r. o., jsme se již na podzim minulého roku ptali na zpoždění slibované bytové výstavby, kterou společnost při odkupu pozemků od města na pozemcích naproti poště slíbila, několikrát již však odložila (naposledy na podzim 2019). Již tenkrát nastínil zájem města celý prostor placeného parkoviště změnit na zpevněnou plochu. " Já jsem zde chtěl zajistit zámkovou dlažbu. Objednali jsme firmu, ale zjistilo se, že na to potřebujeme stavební povolení a souhlas policie. A stále to není hotové. I přesto s myslím, že by se mělo začít co nejdřív, odpověděl nám v rozhovoru pro regionální portál Královedvorsko.cz. Celý rozhovor s panem Ton Boekhoutem si můžete přečíst zde.

Opravu povrchu parkoviště v ulici Josefa Hory, které se nachází naproti poště, provede královédvorská Stavební společnosti Žižka, spol. s r. o. Dle slov Vladislava Žižky ml. bude stávající povrch parkoviště srovnán, dojde k odvodnění celé plochy a bude položena zámková dlažba.

Řidiči mohou využít k parkování nejen nedaleké náměstí a přhlehlé ulice, ale také parkoviště u Šindelářské věže. 

Zastupitelstvo odsouhlasilo odkup areálu bývalé tržnice, kde by dle projektu chtělo v přízemí budovy v centru města vybudovat chybějící kryté parkoviště. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: www.mudk.cz, kralovedvorsko.cz

 

Související články
Město má zájem koupit areál bývalé tržnice, mohlo by zde být parkoviště až pro 100 aut
Knihovna Slavoj dětem prázdniny možná prodlouží. Novinkou je parkoviště pro návštěvníky
Protivítr invest - proč nedodrželi své sliby ohledně výstavby ve městě?

 
Vaše komentáře
parkoviště12.03.2018 14:15, Reagovat
Je to soukromá plocha, jak to, že tam je parkovací automat města ? Má město tuto plochu v pronájmu a za kolik ?
 
 
Přečteno 1396x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí