Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Kraj pomůže hasičům v Dubenci, poskytne jim finanční dar

Sto tisíc korun od kraje pomůže hasičům v Dubenci

Redakce / 19.06.2019, Dubenec
Na začátku června zasáhly po bouřce doprovázené vydatným deštěm obec Dubenec povodně. Není to zde nic výjimečného. Proto obec pořídila začátkem letošního roku protipovodňové poldry, které napomohly velké množství vody zachytit, přesto však dobrovolným hasičům chybělo vybavení, které by jim práci při odstraňování škod ulehčilo. Kraj se proto rozhodl darovat obci 100 tisíc Kč na pořízení nutného vybavení.
 

FOTOGALERIE - Povodeň v Dubenci! Podívejte se na fotky z dronu den po odstranění největších škod

"Z této částky nakoupíme čistící techniku, konkrétně vysokotlaký čistič a průmyslový vysavač na vodu společně s přepravním vozíkem k našemu zásahovému automobilu. Tuto techniku využije naše jednotka sboru požární ochrany pro urychlení čištění zatopených prostor, ale když je třeba, zajišťujeme požární ochranu i pro další dvě obce a okolí,“ řekl starosta obce Dubenec Jaroslav Huňat.

Poskytnutí finančního daru dnes schválila v úterý 18. června 2019 Rada Královéhradeckého kraje na svém mimořádném zasedání.

Kraj tak pomohl obci poté, co se hejtman Jiří Štěpán přijel podívat na škody, které červnové záplavy způsobily. "Dozvěděl jsem se, že některou důležitou technikou mísntí hasiči nedisponují a jsou závislí na pomoci od profesionálních hasičů z Hradce Králové a okolí. Toto potřebné vybavení pak využijí i okolní obce,“ odůvodňoval poskytnutí finančního příspěvku hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, který obec nedávno po lokálních záplavách navštívil.

V roce 2018 vynaložil Královéhradecký kraj 23 milionů korun na provoz jednotek požární ochrany obcí a dalších 2,8 milionu korun poskytl přímo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska na pořízení nové techniky, na provoz, ale i na pořádání různých kulturních či sportovních akcí, mezi které spadá například reprezentace kraje na Mistrovství ČR v požárním sportu.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Noční bouřka přinesla přívalové deště. V Dubenci zvedla hladinu Hustířanky o 2 metry
Povodeň v Dubenci! Podívejte se na fotky z dronu den po odstranění největších škod

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1342x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí