Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Kraj pomůže hasičům v Dubenci, poskytne jim finanční dar

Sto tisíc korun od kraje pomůže hasičům v Dubenci

Redakce / 19.06.2019, Dubenec
Na začátku června zasáhly po bouřce doprovázené vydatným deštěm obec Dubenec povodně. Není to zde nic výjimečného. Proto obec pořídila začátkem letošního roku protipovodňové poldry, které napomohly velké množství vody zachytit, přesto však dobrovolným hasičům chybělo vybavení, které by jim práci při odstraňování škod ulehčilo. Kraj se proto rozhodl darovat obci 100 tisíc Kč na pořízení nutného vybavení.
 

FOTOGALERIE - Povodeň v Dubenci! Podívejte se na fotky z dronu den po odstranění největších škod

"Z této částky nakoupíme čistící techniku, konkrétně vysokotlaký čistič a průmyslový vysavač na vodu společně s přepravním vozíkem k našemu zásahovému automobilu. Tuto techniku využije naše jednotka sboru požární ochrany pro urychlení čištění zatopených prostor, ale když je třeba, zajišťujeme požární ochranu i pro další dvě obce a okolí,“ řekl starosta obce Dubenec Jaroslav Huňat.

Poskytnutí finančního daru dnes schválila v úterý 18. června 2019 Rada Královéhradeckého kraje na svém mimořádném zasedání.

Kraj tak pomohl obci poté, co se hejtman Jiří Štěpán přijel podívat na škody, které červnové záplavy způsobily. "Dozvěděl jsem se, že některou důležitou technikou mísntí hasiči nedisponují a jsou závislí na pomoci od profesionálních hasičů z Hradce Králové a okolí. Toto potřebné vybavení pak využijí i okolní obce,“ odůvodňoval poskytnutí finančního příspěvku hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, který obec nedávno po lokálních záplavách navštívil.

V roce 2018 vynaložil Královéhradecký kraj 23 milionů korun na provoz jednotek požární ochrany obcí a dalších 2,8 milionu korun poskytl přímo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska na pořízení nové techniky, na provoz, ale i na pořádání různých kulturních či sportovních akcí, mezi které spadá například reprezentace kraje na Mistrovství ČR v požárním sportu.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Noční bouřka přinesla přívalové deště. V Dubenci zvedla hladinu Hustířanky o 2 metry
Povodeň v Dubenci! Podívejte se na fotky z dronu den po odstranění největších škod

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1447x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí