Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Kraj pomůže hasičům v Dubenci, poskytne jim finanční dar

Sto tisíc korun od kraje pomůže hasičům v Dubenci

Redakce / 19.06.2019, Dubenec
Na začátku června zasáhly po bouřce doprovázené vydatným deštěm obec Dubenec povodně. Není to zde nic výjimečného. Proto obec pořídila začátkem letošního roku protipovodňové poldry, které napomohly velké množství vody zachytit, přesto však dobrovolným hasičům chybělo vybavení, které by jim práci při odstraňování škod ulehčilo. Kraj se proto rozhodl darovat obci 100 tisíc Kč na pořízení nutného vybavení.
 

FOTOGALERIE - Povodeň v Dubenci! Podívejte se na fotky z dronu den po odstranění největších škod

"Z této částky nakoupíme čistící techniku, konkrétně vysokotlaký čistič a průmyslový vysavač na vodu společně s přepravním vozíkem k našemu zásahovému automobilu. Tuto techniku využije naše jednotka sboru požární ochrany pro urychlení čištění zatopených prostor, ale když je třeba, zajišťujeme požární ochranu i pro další dvě obce a okolí,“ řekl starosta obce Dubenec Jaroslav Huňat.

Poskytnutí finančního daru dnes schválila v úterý 18. června 2019 Rada Královéhradeckého kraje na svém mimořádném zasedání.

Kraj tak pomohl obci poté, co se hejtman Jiří Štěpán přijel podívat na škody, které červnové záplavy způsobily. "Dozvěděl jsem se, že některou důležitou technikou mísntí hasiči nedisponují a jsou závislí na pomoci od profesionálních hasičů z Hradce Králové a okolí. Toto potřebné vybavení pak využijí i okolní obce,“ odůvodňoval poskytnutí finančního příspěvku hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, který obec nedávno po lokálních záplavách navštívil.

V roce 2018 vynaložil Královéhradecký kraj 23 milionů korun na provoz jednotek požární ochrany obcí a dalších 2,8 milionu korun poskytl přímo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska na pořízení nové techniky, na provoz, ale i na pořádání různých kulturních či sportovních akcí, mezi které spadá například reprezentace kraje na Mistrovství ČR v požárním sportu.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Noční bouřka přinesla přívalové deště. V Dubenci zvedla hladinu Hustířanky o 2 metry
Povodeň v Dubenci! Podívejte se na fotky z dronu den po odstranění největších škod

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 772x
 
 
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí