Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Libotováci sobě – obnova libotovské třešňové aleje

Redakce / 5.11.2019, Libotov
Jistě nezůstalo bez povšimnutí, že třešňová alej za Libotovem, směrem ke Dvoru Králové, v posledních letech značně prořídla. Je to následek pokročilého stáří stromů, ale také sucha, které naši krajinu v posledních letech sužuje. Tato alej je však spojena se vzpomínkami na dětství mnohých místních obyvatel, proto se v Libotově rozhodli, že budou bojovat za její obnovu.
 

FOTOGALERIE - Libotov - výsadba třešní

Prvotní iniciativa přišla od místostarostovy ženy a zastupitelům se ten záměr hned zalíbil. 

Následně prostřednictvím regionálního občasníku zastupitelstvo vyzvalo občany, aby se přihlásili na OÚ, pokud se chtějí této akce zúčastnit. Záměr byl takový, že si každá rodina zakoupí svůj vlastní strom, o který se následně bude starat, protože samotnou výsadbou to nekončí. První roky péče o stromy budou nejdůležitější a bude se bojovat především se suchem. I s vidinou této zodpovědnosti byl ale zájem obrovský.  Nakonec se při této akci vysázelo 48 nových stromů. 

Dle informací správy a údržby silnic KHK jsou ale i další z původních třešní v plánu kácení na příští rok, takže předpoklad je takový, že bude následovat minimálně ještě jedno další kolo sázení. 

Všem zúčastněním mnohokrát děkujeme a budeme se těšit na další podobné akce. 

Mgr. Filip Kraus, starosta obce Libotov

Foto: Kateřina Hynková, Filip Kraus


 

Související články
Nebezpečně zlomená lípa v Nedbalově ulici byla doporučena k pokácení již na podzim
Na Benešově nábřeží se tento týden kácejí nemocné stromy. Nahradí je nové lípy

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 941x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí