Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Město Náchod koupilo zchátralé lázně v obci Běloves

Redakce / 22.11.2021, Náchod - Náchodsko a Broumovsko
Město Náchod zaplatí za běloveský areál 40 mil. Kč. Investiční plány současnému majiteli, dle slov představenstva firmy, zhatila epidemiologická situace.
"Právě jsme schválili nákup areálu lázní Běloves o rozloze 2,5 ha do majetku města Náchoda. Po mnoha letech komplikovaných vlastnických vztahů, budeme mít konečně možnost rozhodovat o dalším rozvoji tohoto území a vrátit do Bělovse lesk a slávu lázeňství," sdělil 15. listopadu 2021 na svém facebookovém profilu Jan Birke, starosta města Náchoda.
 
Nabídku na odkup od současných majitelů - od společnosti Priessnitzovy léčebné lázně, a.s.  - město dostalo již v březnu, kdy se tato možnost probírala i na zasedání zastupitelstva. Pozemky mají celkovou rozlohu 25 178 m2. Starosta hodnotí tento nákup jako přelomový: do budoucna tak bude moci město samo rozhodovat o dalším rozvoji areálu. 
Tím úplně prvním krokem, který v areálu plánujeme, je obnova veřejného lázeňského parku v řádu milionů korun, kterou zahájíme již v příštím roce," dodal starosta Jan Birke.

Částka za areál bude uhrazena prodávajícímu začátkem příštího roku 2022.

Areál naposledy lázeňské hosty zažil v roce 1996. Od té doby areál chátrá nejen díky počasí, stáří, ale zejména díky sporům o majetek, tahanicím lázní a zřídel o vodu. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb Jan Birke, prazdnedomy.cz, město Náchod
Foto: město Náchod

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 568x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí