Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Městské informační centrum se stěhuje v hlavní sezoně, částečně jej nahradí informační panely

Redakce / 24.06.2020, Dvůr Králové nad Labem
Stěhování v hlavní turistické sezoně čeká Městské informační centrum ve Dvoře Králové n. Labem. A není to zpráva dobrá: centrum se stěhuje mimo náměstí, do městských prostor ve Švehlově ulici (na konci ulice vedoucí ke křižovatce se surikatami), které místní znají jako bývalou Bílou cukrárnu (Cukrárna Vilma).

FOTOGALERIE - Stěhování městského informačního centra na náměstí TGM

Stěhování přichází uprostřed turistické sezony, která je letos nepředvídatelná díky jarní epidemiologické situaci a postupně se uvolňujícím opatřením vlády. Částečně však roli informačního centra přímo na náměstí nahradí čerstvě usazené panely, které zejména návštěvníkům města představí významné osobnosti Dvora Králové nad Labem a přiblíží zajímavá místa ve městě i v blízkém okolí. Nápad vzešel z kulturní komise města na základě loňské zkušenosti se stejně umístěnými panely v rámci projektu Paměť národa.

Městské informační centrum ve Dvoře Králové provozuje město, ve stávajícím prostoru čp. 2 na náměstí T. G. Masaryka sídlí od roku 2012. Další informační centrum město sezónně provozuje již třetím rokem ve Štěrbově vile u přehrady Les Království. V regionu provozují informační centra kromě obcí i provozovatelé ubytovacícg zařízení nebo cestovní agentury či kanceláře.

Všichni nájemci se musí v létě vystěhovat z prostor domu čp. 2 na náměstí TGM v souvislosti se zamýšlenou rekonstrukcí střechy domu, kterou připravuje vlastník nemovitosti: město Dvůr Králové nad Labem. Vystěhovat se tak musejí i prodejna kosmetiky z přízemí a Mateřské centrum Žirafa, které je v prvním patře a které se o ukončení smluvního vztahu dozvědělo až na začátku května 2020, kdy bylo připravené v těchto prostorách investovat díky dotaci do vybavení

Pan místostarosta Jan Helbich již dříve vysvětlil, proč město neoznámilo nutnost vystěhovat své nájemce již dříve:“Během příprav na tuto akci (rekonstrukce střecha domu čp. 2 - pozn. redakce) došlo na přelomu letošního března a dubna, tedy v době nouzového stavu, k vyklizení půdních prostor. Při té příležitosti byl odborně posouzen technický stav podlahy na půdě. Výsledek odhalil, že bude nezbytné řešit také opravu části podlahy, která ale musí rekonstrukci střechy předcházet. Vzhledem k tomu, že během prací dojde k rozkrytí části stropní konstrukce, pod níž se nachází prostory MC Žirafa, bylo z důvodu zajištění bezpečnosti rozhodnuto, že je třeba celou budovu na dobu rekonstrukce vyklidit. Stavební práce navíc bude doprovázet hluk a nadměrná prašnost a toto prostředí tak nebude vhodné ani pro děti a rodiče, ani pro návštěvníky informačního centra nebo prodejny. Vyklizení prostor má tak snížit či eliminovat možná rizika vyplývající ze stavebních prací.”

Městské informační centrum bude otevřeno v nových prostorách ve Švehlově ulici čp. 400 pravděpodobně od poloviny července 2020. Jak dlouho v těchto náhradních prostorách bude, však ještě není známo. Jak řekl Jan Helbich na červnovém zastupitelstvu, velkou roli zde bude hrát jedinečná příležitost v rámci rekonstrukce propojit a bezbariérové řešit 3 sousedící domy, které patří na náměstí TGM právě městu: Starou radnici (čp 1), dům čp 2 a jeden z posledních přírůstků do majetku města Dvůr Králové: dům České spořitelny (čp 3). 

Ačkoliv město nemá nyní k dispozici ideální prostor pro své informační centrum přímo na náměstí TGM, nabízí aktuálně k prodeji své nemovitosti právě v centru města včetně náměstí TGM: jedná se o dům čp. 40, využívaného jako komerční objekt, který se nachází mezi náměstím T. G. Masaryka a Komenského ulicí a který v listopadu 2019 částečně vyhořel. Dále město prodává přibližně za stejnou minimální nabídkovou cenu (5.492.000 Kč) bytový dům s komerčními prostory čp. 115 v ulici Palackého, která vede od náměstí TGM ke kostelu. Podmínkou podání nabídky je v obou případech také informace o plánovaném záměru budoucího funkčního využití prodávané nemovitosti či areálu.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz


Související články
Mateřské centrum Žirafa volá SOS!
Reakce na článek „Mateřské centrum Žirafa volá SOS!“ zveřejněný dne 19. května 2020
Vaše komentáře

Přečteno 1028x
 
24.01.2024 - Odbor dopravně-správní se v Trutnově stěhuje do nových prostor: Horská 52, bývalá budova Texlenu, 4. patro.
05.01.2024 - V okolí Braunova Betléma na území Hřibojed proběhne v sobotu 6. ledna 2024 od 9 do 13 hodin honitba. Prosím počítejte s omezeným vstupem na toto území.
06.12.2023 - Důvodem mohutného výpadku dodávky elektřiny v úterý 5. prosince byla technická závada v rozvodně Neznášov (mezi Habřinou a Rožnovem na Jaroměřsku), konkrétně zkrat na podpěře. Výpadek byl hlášen od Nové Paky až po Jaroměř. Zdroj: ČEPS.

Volná pracovní místa

Všeobecná sestra (Domov důchodců)

Terénní pečovatel (Diakonice ČCE DKnL)

Aplikační technik (JUTA, a.s.)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
16.02.2024 - 17.03.2024
VÝSTAVA MODELŮ
23.02.2024 17:00 - 25.02.2024 20:00
Alpy v pasáži - VÍKEND TYROLSKÉ KUCHYNĚ
25.02.2024 19:00 - 25.02.2024 21:30
Kino - Mission Impossible: Odplata - první část