Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Na internetu se objevil žebříček měřící kvalitu života měst a obcí. Jak si vede Dvůr Králové nad Labem?

Redakce / 13.06.2018
Dvůr Králové na tom není ve srovnání s ostatními městy úplně špatně. Jsme 86. v pořadí všech 206 hodnocených měst a obcí. A mezi 106 středními obcemi (podle počtu obyvatel) jsme na 36. místě, tedy na začátku druhé třetiny.
 

FOTOGALERIE - Na internetu se objevil žebříček měřící kvalitu života měst a obcí. Jak si vede Dvůr králové nad Labem?


Z 15 hodnocených měst v našem kraji je Dvůr Králové na 10. místě. Překvapením je umístění Trutnova na předposledním místě. Ze srovnatelně velkých (středních) měst v kraji jsme spolu s Vrchlabím a Jaroměří uprostřed pořadí 7 měst.

Pořadí se stanovovalo dle 3 hledisek - Zdraví a životní prostředí - 4,8 z 10 bodů, Materiální zabezpečení a vzdělání 6,4 z  10 bodů a vztahy a služby 2,8 z 10 bodů. Je tak dost zřejmé, co je třeba napravovat a kde hudrujeme víceméně zbytečně :-)

Na internetové stránce OBCE V DATECH lze filtrovat i dle dalších parametrů. Řada dat ale není dostupných, protože autoři podmiňují jejich zveřejnění spoluprací s daným městem a patrně zaplacením nějakého poplatku. Je otázkou, zda je město schopné podobná data získat a rozumě zpracovat, a hlavně použít samo ze svých zdrojů, ale minimálně to porovnání by se patrně hodilo. 

Nyní před komunálními volbami, a navíc zrovna dnes před projednáváním akčního plánu města a priorit, kam investovat (Špýchar dnes od 17. hodin) by se to moc hodilo.

Dle slov autorů se jedná o startup zpracovávající bigdata. "Jsme přesvědčeni, že analýza dat a detailní porovnání obcí může pomoci vedení obce lépe stanovit strategické priority. Chceme přispět ke sdružování obcí, tak aby mohly problémy efektivně řešit, inspirovat se a společně si poradit. Obecně bychom rádi přispěli ke změně nepříznivých trendů pro některé obce a celé lokality, nic není dané."

Jan Holan
Zdroj: www.obcevdatech.cz

 

Související články
Pomozte s tvorbou strategie rozvoje města

 
Vaše komentáře
Žádná slávaDvorák, 13.06.2018 14:44, Reagovat
Myslím, že není nad čím jásat. V první stovce jsme jen proto, že nás tam dostala kritéria, která nemůže radnice ovlivnit. Kategorii vztahy a služby ovlivnit může a ta nás posouvá do druhé stovky. Jaké vztahy na pracovišti (ANO = atmosféra strachu), takové vztahy ve městě.
 
 
Přečteno 760x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí