Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Náchodské nemocnici přibyly dva moderní pavilony, další pavilon se plánuje v Jičíně

Redakce / 22.09.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Královéhradecký kraj (KHK) dokončil největší investici ve své historii: za 1,4 miliardy korun je hotová stavební část první etapy modernizace a dostavby Oblastní nemocnice Náchod a nyní v nocých pavionech probíhá zkušební provoz. Další investice do krajských nemocnic budou pokračovat: radní KHK v pondělí 21. září 2020 schválili vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele stavebních prací nového pavilonu Oblastní nemocnice Jičín.
 

Zkušební provoz, naostro až v roce 2021


Dva nové pavilony v náchodské nemocnici teď zahájily zkušební provoz, aby na začátku příštího roku začaly sloužit pacientům. Pavilon K bude sloužit jako centrální budova, kde se pacientům dostane vyšetření a kde bude probíhat veškerá operativa. Po skončení zkušebního provozu přestěhuje dětské oddělení, oddělení porodnice, ARO a JIP, operační sály a všechny zobrazovací metody. Následnou péči pak zajistí pavilon J s kapacitou až 150 lůžek. V pavilonu J se budou nacházet lůžková oddělení ortopedie, chirurgie, gynekologie a porodnice. Obě budovy jsou propojeny jak v nadzemní, tak v podzemní části. "Náchodskou nemocnici to posouvá mezi špičková zdravotnická zařízení naší republiky, uvedl náměstek Aleš Cabicar odpovědný za oblast zdravotnictví.
Ani v náchodské nemocnici však investice tímto nekončí. Další položkou je pořízení vybavení pavilonů za 400 milionů korun a v rámci druhé etapy by mělo v budoucnu dojít k výstavbě dalšího pavilonu a k adaptaci těch stávajících tak, aby se horní část nemocničního areálu mohla přemístit do té dolní. "Druhá etapa modernizace splní hlavní cíl celé investice – sestěhovat nemocniční areál do jednoho centra,“ řekl radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic a majetku. 

Náročná soutěž

Králohradecký kraj poprvé soutěž na modernizaci náchodské nemocnice vypsal v březnu 2012, v květnu následujícího roku ho zrušil. Obdobný případ byl u druhého tendru, který vypsal v červenci 2015. Třetí soutěž zrušilo nové vedení kraje v prosinci 2017 z důvodu jeho nedůvěryhodnosti a následně vypsalo 1. srpna 2017 v pořadí čtvrtý tendr. V listopadu 2017 kraj obdržel celkem tři nabídky. Tu nejnižší ve výši 1,344 miliardy korun nabídlo konsorcium společností Geosan Group, a. s., a BAK stavební společnost, a. s., které v dubnu 2018 zahájilo stavební práce.

Náchodská nemocnice je největším zdravotnickým zařízením zřizovaným Královéhradeckým krajem, které slouží spádové oblasti pro více než 200 tisíc obyvatel.


Nový pavilon jičínské nemocnice má zelenou

Radní Královéhradeckého kraje schválili vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele stavebních prací nového pavilonu Oblastní nemocnice Jičín. Nejvyšší cenová nabídka veřejné zakázky může být 534 milionů korun bez DPH. V ceně je také opce ve výši 60 milionů korun na vybudování náhradního zdroje energie. Stavební práce by mohly začít na jaře roku 2021.

„V souladu se zadáním veřejné zakázky nejprve dojde k demolici stávajícího pavilonu A, na jehož místě vznikne nová moderní budova. Součástí bude také jednopodlažní spojovací koridor navazující na stávající krček mezi pavilony D a E. Se zahájením prací bychom chtěli začít v březnu příštího roku s termínem dokončení do 20 měsíců od doručení výzvy k plnění,“ uvedl radní pro oblast investic a majetku Václav Řehoř. Příslib financí pro nový jičínský pavilon schválili již 14. září krajští zastupitelé.

V podzemním podlaží nového objektu budou sklady, strojovny, šatny, magnetická rezonance a laboratoře. V prvním nadzemním podlaží bude vstup, transfúzní stanice, hematologie, odběrový úsek a interní ambulance a poradny. V druhém patře projekt počítá s Centrem klinických laboratoří a ve třetím s hemodialýzou. Stacionář onkologie a technické místnosti budou ve větší části čtvrtého nadzemního podlaží. V pátém patře, tedy v podstřešních prostorech, budou strojovny vzduchotechniky.

Přestavba pavilonu A není jediným investičním projektem v jičínské nemocnici. Od listopadu loňského roku zde probíhá modernizace vjezdu do nemocničního areálu včetně vrátnice a lékárny za 36 milionů korun.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: KHK

 

 

 

 
Vaše komentáře
NemocniceNovak karel, 22.09.2020 14:46, Reagovat
A co nemocnice ve Dvoře Králové,ta čeká na operační saly hodně dlouho.My jdeme stále stranou.Ty už se měly stavět,když se dostavila laboratoř.Stále nic.
 
 
Přečteno 495x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020