Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Nová plavecká dráha pro kondiční plavání na Tyršově koupališti

Redakce / 14.07.2021, Dvůr Králové nad Labem
Od středy 14. července na Tyršově koupališti nově instalována dráha pro kondiční plavání s pravidlem plavání v dráze vpravo tak, aby se plavci nemuseli navzájem vyhýbat a kličkovat v bazénu, a zamezilo se tak konfliktům i případným úrazům.

FOTOGALERIE - Nová dráha v bazénu na Tyršově koupališti

Plavecká dráha byla po domluvě se zřizovatelem umístěna zatím "na zkoušku" s tím, že když se osvědčí, bude přidána ještě jedna. Nová dráha s plováky byla zapůjčena z letos rekonstruovaného bazénu v Náchodě

Ve dvorském plaveckém bazénu Tyršova koupaliště je celkem 8 plaveckých drah, z toho 3 jsou ji několik let nadefinovány díky natažené plovákové dráze pro kondiční plavání. Bohužel tři pruhy vcelku bez dalšího dělení na jednotlivé dráhy pro trénink a rychlejší kondiční plavání nefungují ideálně: lidé nedodržují v rámci dráhy pravidlo pravé ruky. 

Cílem nových drah je tak rozdělit v prostoru plaveckého bazénu plavce na pomalejší a rychlejší tak, aby zde ve „špičce“ mohlo plavat ve dvou drahách více plavců najednou a zvýšila se tím kapacita pro kondiční i rekreační plavání.  

Prosíme plavce, aby dodržovali pravidlo plavání vpravo a byli k sobě ohleduplní. Věřím, že se tato změna osvědčí, a přispěje tak ke zkvalitnění pobytu na koupališti pro plavce i ostatní návštěvníky, jak je obvyklé na jiných koupalištích a krytých bazénech.

Martin Stránský

Související články
V Litíči vyroste dětské a workoutové hřiště téměř za 1 milion Kč
Vaše komentáře

Přečteno 310x
 
Hodnocení článku: