Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Ohlédnutí za roky, kdy MAS Královédvorsko v regionu pomohla rozdělit 75 000 000 Kč

Redakce / 15.11.2020
Něco končí a něco začíná. Ohlédnutí za úspěšnými třemi lety, kdy MAS podpořila více jak 50 různých subjektů na Královédvorsku a přinesla do regionu kolem 75 miliónů Kč. „Každý z realizovaných projektů je pro nás takovým malým zázrakem a zároveň odměnou za naši práci“, říká Ing. Lenka Křížová, ředitelka MAS Královédvorsko.
 

V roce 2013, kdy MAS Královédvorsko vznikla, bylo všeobecně povědomí veřejnosti o existenci Místních akčních skupin (MAS) malé. V našem kraji, na Královédvorsku, tak vznikal subjekt, jehož budoucnost a přínos pro region byly vcelku nejasné. Prvotní, i existenční problémy MAS, však byly zažehnány a MAS postupně, krůček po krůčku pokračovala intenzivně v práci na strategii, jejíž schválení následně odstartovalo možnost přerozdělování finančních prostředků do regionu. 

Spolupráce s obcemi, podnikateli, neziskovými organizacemi a dalšími subjekty na Královédvorsku. Zjišťování jejich potřeb a následné propojení s možnostmi, které MAS nabízela, to byla hlavní činnost v posledních třech letech. A povedla se. 

Do regionu se tak podařilo získat 75 miliónů Kč na projekty z různých oblastí. Proběhly rekonstrukce chodníků, zmodernizovaly se učebny na místních ZŠ, podpořena ve velkém byla také oblast sociálních služeb, nezapomnělo se ani na malé a střední podnikatele, zrealizováno bylo několik příměstských táborů a podpořena byla zaměstnanost na Královédvorsku. 

Nyní, na konci roku 2020 se MAS připravuje na nové období. Na období, ve kterém bude moci získat opět další finanční alokaci, právě pro Královédvorsko. Kromě toho se MAS také nad rámec své činnosti snaží i v posledních letech podporovat finančně kulturní, sportovní a společenské akce, které na Královédvorsku probíhají. Pružně také na jaře, při první vlně pandemie, vyhlásila výzvu pro podnikatelské subjekty a rozdělila mezi žadatele 30 000 Kč na ochranné pomůcky. Aktuálně přichází s projektem Nakupujeme pro Královédvorsko, kdy nabízí osobám zasaženým pandemií (rodiny, senioři, jednotlivci) službu zajištění nákupu. 

Navštivte kancelář MAS Královédvorsko

Korespondenční adresa (sídlo): 
náměstí Václava Hanky 828 (Kino Svět)
Dvůr Králové nad Labem
PSČ: 544 01

Konzultační hodiny: 
pondělí: 9,00 - 11,30 a 12,30 - 15,00
Ostatní dny po telefonické dohodě.

www.MASKD.cz  FacebookFOTOGALERIE - MAS Královédvorsko v regionu pomohla rozdělit 75 000 000 Kč

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 371x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Ředitel/ka (Vividus East, s.r.o.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí