Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

"Osázené betonové květináče zpříjemní pobyt na náměstí, dejte jim čas," hájí svoji aktivitu iniciátorky adopce betonových květináčů

Redakce / 8.06.2021, Dvůr Králové nad Labem, spolekprodvorek.kralovedvorsko.cz
Brutální betonové květináče na náměstí TGM, které byly dnes ráno umístěny a vzápětí osázeny v blízkosti šachového stolku, vzbudily bouřlivou diskusi. Iniciátoři jejich adopce si však uvědomují a všude zmiňují, že se jedná o dočasnou instalaci.

FOTOGALERIE - Adopce květináčů - červen 2021

„Nejsme také spokojení s podobou květináčů, které osazujeme našimi květinami, ale tohle je už skutečně mezní řešení toho, o co se u snažíme několik let: přinést na náměstí více zeleně”, obhajuje svůj nápad Romana Bašová, jedna ze 3 iniciátorek adopce květináčů v rámci Adopce zeleně. 

“Za 3-4 týdny by již květiny a zasázené rostliny měly být tak vzrostlé, že brutální betonový květináč nebude téměř vidět”, vysvětluje Líba Vonková, další z osvojitelek květináče. Dle jejich slov je to odpověď na potřeby lidí, kterým na náměstí schází stín a zeleň. 

“Velký dík patří pracovníkům technických služeb, kteří květináče, dlouho odstavené v depozitu, očistili tak, že vypadají jako nové. Ani jsem nevěřila, že můžou takto hezky vypadat. Stejný dík patří i pracovníkům, kteří květináče na místo určení dovezli a trpělivě s nimi popojížděli, než nám jejich umístění přišlo dokonalé”, doplnila Dana Bohutínská, osvojitelka třetího umístěného květináče. 

Autorem návrhu skladby rostlin je Linda Harwot, která v rámci projektu Rozkvetlé Královédvorsko pomáhá místním fyzickým i právnickým osobám a institucím s osázením veřejného prostoru a která v následujícím videu vysvětlí, proč vybrala k výsadbě dané květiny. 

“Oslovili jsme architekty, dle jejichž návrhu se náměstí před 10 lety začalo rekonstruovat a dočasné květináčů na náměstí nám schválili. Dále budeme iniciovat schůzku s nimi a vedením města tak, aby se našla společná cesta k doplnění současného mobiliáře o moderní květináče”, dodala Linda Harwot.

Kateřina Sekyrková

Spolek pro Dvorek


Další články Spolek pro Dvorek

Související články
Brutální květináče ve Dvoře Králové se dočkají adopce zeleně
O šachových figurkách a dobrých lidech
Vaše komentáře

Přečteno 811x