Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Tendr na modernizaci náchodské nemocnice opět zrušen. Zakázka za 1,3 mld stále nemá dodavatele

Redakce / 20.12.2016, Náchod - Náchodsko a Broumovsko
O zrušení tendru na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod za 1,3 miliardy korun bez DPH rozhodla 16. prosince Rada Královéhradeckého kraje na svém mimořádném jednání. „Zářijový zásah Národní centrály proti organizovanému zločinu a s tím související probíhající trestní řízení považujeme za zásadní narušení transparentnosti zadávacího řízení a ohrožení účelu zakázky,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.
 

Rada Královéhradeckého kraje se během svého mimořádného jednání usnesla, že se během zadávacího řízení vyskytly důvody hodné zvláštního zřetele, pro které nelze na zadavateli zakázky požadovat, aby ve veřejné zakázce pokračoval a rozhodla se zadávací řízení na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod zrušit.

„Mimo jiné z odůvodnění příkazu k prohlídce prostor jsme se dozvěděli, že před zveřejněním zadávacího řízení měly být poskytnuty jednomu z potenciálních uchazečů informace z přípravy zadávací dokumentace včetně jejích částí. Tím by mohlo dojít ke zvýhodnění tohoto uchazeče oproti ostatním a to je pro nás nepřijatelné,“ uvedl jeden z důvodů zrušení hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Dalším důvodem, který je uveden v rozhodnutí o zrušení zadávacího řízení, je dílčí nesoulad prováděcí dokumentace se stavebním povolením.

Zrušení tendru však neznamená konec projektu modernizace Oblastní nemocnice Náchod. „Po důkladném zvážení všech možností jsme neměli jinou možnost, než tendr zrušit, aniž by se kraj nevystavil velkému riziku do budoucna. Už kvůli zaměstnancům nemocnice a obyvatelům z celé spádové oblasti je ale potřeba co nejdříve začít pracovat na přípravě nového tendru,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Aleš Cabicar.

Současná zadávací dokumentace bude nyní podrobena revizi. „Na revizi začneme pracovat okamžitě, na druhou stranu ji nechceme uspěchat. Následně přijde zhodnocení a naším cílem je vyhlásit zakázku a vysoutěžit dodavatele stavby v příštím roce 2017,“ dodal krajský radní pro oblast investic Václav Řehoř.

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz

 

Související články
Tendr za 1,2 mld Kč na modernizaci náchodské nemocnice je zrušen. Přišlo téměř tisíc dotazů
Opakovaný tendr na rekonstrukci náchodské nemocnice je zveřejněn. Hodnota zakázky je 1,3 mld
Magnetická rezonance bude i v Náchodě. Dříve než nová nemocnice.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 939x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí