Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Velichovky postaví z lázeňských dotací chodník, Lázně Bělohrad budou lidem hrát

Redakce / 28.05.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V Královéhradeckém kraji jsou čtyři lokality, které se pyšní lázeňskou tradicí, z toh dva jsou na hranicích Královédvorska. Na jejich rozvoj přispěje kraj nově celkem dvěma miliony korun. Tuto částku rozdělí rovným dílem mezi Náchod, Lázně Bělohrad, Janské Lázně a Velichovky. Cíl dotací je různý: nový chodník i podpora kulturního života.
 

Například v nedalekých Velichovkách, které již spadají pod Náchodsko, chtějí použít peníze na opravu chodníku, který spojuje lázně a střed obce a jehož havarijní stav ohrožuje lázeňské hosty léčící si pohybové ústrojí.

V dalším nedalekém lázeňském městečku Lázně Bělohrad podpoří půlmilionová dotace rozvoj kulturního života - a to konkrétně pořádání nedělních promenádních koncertů, zahájení letošní lázeňské sezony a výstavbu altánu na vycházkové trase okolo rybníku Pardoubku.

V náchodské části Běloves pokryje krajská dotace většinu nákladů na projektovou dokumentaci lázeňského parku. Město zde usiluje o obnovu lázní s počátky v polovině 19. století.

Janské Lázně v Krkonoších využijí krajské dotace na modernizaci hlediště v multifunkčním sále městského kina, které město nedávno vybavilo digitální technologií, a zachránilo jej tak před jistým zánikem. Kulturní stánek využívaný pacienty lázní a místními i k návštěvám koncertů, divadelních představení nebo školních akademií dostane moderní sedačky.

Poskytnutí půlmilionových dotací musí ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém červnovém zasedání.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Královéhradecký kraj

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 555x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí