Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Velichovky postaví z lázeňských dotací chodník, Lázně Bělohrad budou lidem hrát

Redakce / 28.05.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V Královéhradeckém kraji jsou čtyři lokality, které se pyšní lázeňskou tradicí, z toh dva jsou na hranicích Královédvorska. Na jejich rozvoj přispěje kraj nově celkem dvěma miliony korun. Tuto částku rozdělí rovným dílem mezi Náchod, Lázně Bělohrad, Janské Lázně a Velichovky. Cíl dotací je různý: nový chodník i podpora kulturního života.
 

Například v nedalekých Velichovkách, které již spadají pod Náchodsko, chtějí použít peníze na opravu chodníku, který spojuje lázně a střed obce a jehož havarijní stav ohrožuje lázeňské hosty léčící si pohybové ústrojí.

V dalším nedalekém lázeňském městečku Lázně Bělohrad podpoří půlmilionová dotace rozvoj kulturního života - a to konkrétně pořádání nedělních promenádních koncertů, zahájení letošní lázeňské sezony a výstavbu altánu na vycházkové trase okolo rybníku Pardoubku.

V náchodské části Běloves pokryje krajská dotace většinu nákladů na projektovou dokumentaci lázeňského parku. Město zde usiluje o obnovu lázní s počátky v polovině 19. století.

Janské Lázně v Krkonoších využijí krajské dotace na modernizaci hlediště v multifunkčním sále městského kina, které město nedávno vybavilo digitální technologií, a zachránilo jej tak před jistým zánikem. Kulturní stánek využívaný pacienty lázní a místními i k návštěvám koncertů, divadelních představení nebo školních akademií dostane moderní sedačky.

Poskytnutí půlmilionových dotací musí ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém červnovém zasedání.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Královéhradecký kraj

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 399x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí