')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Velichovky postaví z lázeňských dotací chodník, Lázně Bělohrad budou lidem hrát

Redakce / 28.05.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V Královéhradeckém kraji jsou čtyři lokality, které se pyšní lázeňskou tradicí, z toh dva jsou na hranicích Královédvorska. Na jejich rozvoj přispěje kraj nově celkem dvěma miliony korun. Tuto částku rozdělí rovným dílem mezi Náchod, Lázně Bělohrad, Janské Lázně a Velichovky. Cíl dotací je různý: nový chodník i podpora kulturního života.
 

Například v nedalekých Velichovkách, které již spadají pod Náchodsko, chtějí použít peníze na opravu chodníku, který spojuje lázně a střed obce a jehož havarijní stav ohrožuje lázeňské hosty léčící si pohybové ústrojí.

V dalším nedalekém lázeňském městečku Lázně Bělohrad podpoří půlmilionová dotace rozvoj kulturního života - a to konkrétně pořádání nedělních promenádních koncertů, zahájení letošní lázeňské sezony a výstavbu altánu na vycházkové trase okolo rybníku Pardoubku.

V náchodské části Běloves pokryje krajská dotace většinu nákladů na projektovou dokumentaci lázeňského parku. Město zde usiluje o obnovu lázní s počátky v polovině 19. století.

Janské Lázně v Krkonoších využijí krajské dotace na modernizaci hlediště v multifunkčním sále městského kina, které město nedávno vybavilo digitální technologií, a zachránilo jej tak před jistým zánikem. Kulturní stánek využívaný pacienty lázní a místními i k návštěvám koncertů, divadelních představení nebo školních akademií dostane moderní sedačky.

Poskytnutí půlmilionových dotací musí ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém červnovém zasedání.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Královéhradecký kraj

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 410x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí