Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Žáci Gymnázia Dvůr Králové nad Labem pomáhali s výsadbou zeleně v Hřibojedech

Redakce / 24.10.2021, Hřibojedy
O předposledním říjnovém víkendu probíhala v části Hvězda obce Hřibojedy výsadba liniové zeleně 50 ovocných stromů. Do této obce na Královédvorsku se tak vrátily tradiční odrůdy višní, hrušní, jabloní, slivoní a třešní.

FOTOGALERIE - Výsadba liniové zeleně v Hřibojedech - říjen 2021

Výsadba probíhala v lokálním přírodním biokoridoru LBK 14-20 a prováděli ji žáci třídy 2.C dvorského gymnázia: Franta, Tom, Michal, Kubík, Rosalie, Terka, Adri, Pepča, Nicole, Majda, Anežka, Vanda, Radovan, Vojta, Matěj, Richard, Ríša, Tomáš a Tomík spolu se svým třídním učitelem PhDr. Ivo Rejchrtem a pod odborným dozorem Ing. Petry Syrovátkové. 

Víkendový servis pro studenty, např. zajištění stravování, dopravu, večerní táborák a ubytování u nás na obci Hřibojedy, zajišťoval tým ve složení Honza a Renata Dlouhých, Lukáš a Renata Třešňákovi.

Lokální biokoridor v úseku obcí Litíč – Hřibojedy – Hvězda – Litíč LBK 14-20 je jeden z významných prvků územního systém ekologické stability krajiny v našem regionu, a jeho cílem je také umožnit jak existenci, tak migraci organismů mezi biocentry (součástí biokoridorů jsou mj. aleje, souvislé křoviny, živé ploty, meze, strouhy, nebo uměle vytvořené přechody pro zvěř na dálnicích). 

Žáci se tak mohli vlastní víkendovou prací přímo podílet na budování jednoho enviromentálního prvku sloužícího k udržitelné ekologické stabilitě krajiny na Královédvorsku.

Všem obrovské díky.

Miloš Dohnálek

starosta obce Hřibojedy

 
Vaše komentáře

Přečteno 796x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí