Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Aktuální dění v Domově důchodců

Redakce / 21.03.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Dne 10. března 2020 byl s ohledem na mimořádné opatření vydané Ministerstvem zdravotnictví vyhlášen zákaz návštěv i v našem Domově. Trvá již přes týden a v současné době nejsme schopni říci, jak se bude situace dále vyvíjet. Nadále bychom vás však rádi tímto zpsobem jednou týdně pravidelně informovali o aktuálním dění v Domově.
 

FOTOGALERIE - Aktuální dění v Domově důchodců


Chceme vás tak ubezpečit, že všichni děláme maximum možného pro to, aby péče a aktivity pro vaše blízké probíhaly s co nejmenším omezením. 

Tady jsou první zprávy: 
Naši uživatelé využívají nabídku aktivit podle svých přání a možností, jak jsou zvyklí. Při aktivizačních činnostech vyrábí i krásné výrobky. Ostatně můžete posoudit sami na fotkách, ať to jsou velikonoční výrobky nebo třeba šití, či jiné rukodělné aktivity, tak třeba i obyčejné malování. Pokud počasí dovolí využívají ke krátké procházce zahradu, kde se těší z prvního jarního sluníčka. Kondiční cvičení, rehabilitace a zdravotní péče probíhá v klasickém režimu. 
Požadavky na drobné nákupy jsou pro ně zajištěny přes místní kantýnu, snažíme se dodat i věci, které si před tím někteří obstarávali sami venku – denní tisk, cigarety, atd. 
V minulém týdnu se uskutečnila schůzka uživatelů s vedením Domova, která se koná pravidelně každý měsíc, kde jsme je seznámili s aktuální situací. 
Uživatelé sami dění sledují i v televizi, opatření chápou, i když je jim někdy trochu smutno. V tomto týdnu jsme si všichni pochutnali mimo jiné na šunkoflecích, kuřeti či rybím karbanátku. V neděli se všichni již těší na kachní stehno se zelím a knedlíky.

Nadále také platí to, že pokud chcete vašim blízkým cokoli předat, rádi od vás věci osobně převezmeme a předáme. Domov je uzavřen, takže, prosíme, zazvoňte a vyčkejte příchodu personálu.
Je velmi vhodné, abyste vaše blízké častěji kontaktovali telefonicky a alespoň takto s nimi byli ve spojení.

• Pokud své mobilní telefony vaši blízcí nemají, můžete využít tyto kontakty: 601 157 613 – aktivizační pracovnice, v době od 9 – 13 hodin mimo tuto dobu – 499 321 892 – zdravotní sestry. My za nimi zajdeme a hovor Vám zprostředkujeme.

• Informace o zdravotním stavu Vašich blízkých Vám podají sestřičky v pracovní dny na telefonních číslech 601 157 610 nebo 774 461 333 či emailu: vedouciupp@domovdknl.cz od 7 do 15 hodin. Mimo tyto hodiny použijte telefonní číslo 499 321 892.

• Pokud byste potřebovali informace týkající se nastavených opatření, kontaktuje ředitelku Domova paní Ludmilu Lorencovou na telefonním čísle 729 409 501.

Máte-li čas a napíšete Vašim blízkým dopis nebo zašlete pohled, určitě jej ocení (pokud do dopisu přiložíte nějakou fotografii, případně obrázek, který nakreslila vnoučata nebo spíše pravnoučata, bude to skvělé). Jsou na tuto komunikaci zvyklí a mohou se k ní vracet. V případě, že byste raději využili např. e-mail, můžete jej Vašim blízkým zaslat na adresu: soc3@domovdknl.cz a my jej rádi doručíme. Pokud byste chtěli připojit i nějakou fotografii, určitě ji opět rádi předáme. 

Ozveme se vám zase za týden.

Přejme si všichni, abychom tuto situaci co nejlépe zvládli…

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

Související články
Reportér popisuje zblízka práci personálu ve dvorském domově důchodců z pozice dobrovolníka

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 301x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět