Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Aktuální informace z Domova důchodců - 2. týden s opatřeními nouzového stavu

Redakce / 29.03.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
Ozýváme se po dalším týdnu a přikládáme aktuální zprávy z našeho Domova.
 

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova - 2. týden

Tento týden byl ve znamení shánění a výroby roušek. 
Stejně jako ostatní organizace máme těch jednorázových zatím omezené množství, tak jsme se pustili do šití a shánění roušek látkových. Hlavní koordinátorkou činnosti je Marcela Smrčková, která plně využívá svou původní profesi švadleny. Kromě toho se nám ozvala celá řada jednotlivců i organizací a se šitím nám pomáhá. Velmi si jejich nezištné pomoci ceníme a DĚKUJEME: Farní charitě Dvůr Králové nad Labem, Městu Dvůr Králové nad Labem, Kosmetickému salonu Babor Elišky Provazníkové z Hradce Králové, dobrovolnicím z Arniky paní Svobodové a Pečenkové, dále paní Nakolna, Klejšmídové, Krajčírové, Sedlákové, Zuzce Baškové a rouškové iniciativě Spolku pro Dvorek. Do Čestic děkujeme panu Ženkovi, paní Ženkové a Ďubkové. Do Miletína paní Baliharové. Ta mám kromě ušitých roušek přivezla z miletínské cukrárny ke kávě i medové perníčky a pár polštářků naplněných pohankou, kdyby nás už bolely ruce.

Pomalu se blíží Velikonoce a výrobky, které připravují hlavně aktivizační pracovnice, jsou nachystány k výzdobě. Od pana Krupičky jsme dostali upletené pomlázky, za které děkujeme a doufáme, že našim uživatelům udělají radost.

V akváriu, které bylo opožděným vánočním dárkem, už plavou rybičky, takže se můžeme společně těšit z dalších „obyvatel“ Domova.

V tomto týdnu jsme si připomněli narozeniny uživatelů, připravili si jednohubky a upekli koláč. Čtvrtek byl ve znamení hraní společenských her, a tak jsme mohli vidět hráče žolíků, člověče, nezlob se. Někteří preferovali individuální aktivity jako třeba skládání puzzle. Běžně je 2x týdně otevřena kantýna, ve které uživatelé mohou nakoupit zákusky, chlebíčky, dát pohár a opatřit, co potřebují.

Tento týden si všichni mohli pochutnat na kuřecí směsi s bramboráčky, čočce s uzeným masem nebo segedínském guláši s knedlíky.

Moc všem děkujeme, že dodržujete nastavená opatření. Pohledy, dopisy i různé balíčky předáváme všem uživatelům: ti z nich mají velkou radost a moc za ně děkují. Nicméně není nutné uživatele zásobovat velkým množstvím jídla, stravu tu pravidelně dostávají, takže nestrádají. Pokud nosíte potraviny, volte raději ty trvanlivější. I nadále využívejte kontakty, které jsou uvedeny v minulé zprávě, vše rádi vyřídíme a zprostředkujeme.

Všem velmi děkujeme za spolupráci a přejme si, abychom se co nejdříve osobně potkali…

Lída Lorencová a zaměstnanci 
Domov důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 

Související články
Je vyhlášen nouzový stav. Jak se opatření dotkne regionu?
Reportér popisuje zblízka práci personálu ve dvorském domově důchodců z pozice dobrovolníka

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 603x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět