Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Aktuální potřeby Dětského centra ve Dvoře Králové n. L.

Redakce / 28.02.2019, Dvůr Králové nad Labem
Do Dětského centra ve Dvoře Králové n. L. se nám často ozývají maminky, které by rády něco darovaly. Ráda bych vás informovala o možnostech.
 

V Dětském centru – máme dvě části: Dětské centrum, které pokračuje v práci kojeneckých ústavů, a část ZDVOP (Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc – tj. pro děti v krizi nebo nouzi), která u nás funguje již od roku 2005. Zde jsou umístěny děti ve věku od 0 do 18 let. 

Těch maličkých je ovšem minimum, protože jsou předáváni do přechodné pěstounské péče - buď rovnou, nebo velice rychle po umístění k nám. Uplatníme tedy spíše věci pro děti školního věku a náctileté. Přijímáme pouze věci pěkné (asi takové, které byste svému dítěti oblékli do školy nebo školky), nikoliv věci na zahradu a „na lítačku“. Takových věcí máme hodně a další již nevyužijeme.

Dětské centrum

Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov
Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc

R.A.Dvorského 1710,
544 01 Dvůr Králové nad Labem
tel. 499 622 280
web: www.detskecentrumdk.cz

Nevyužijeme ani použité: hračky pro miminka, plyšové hračky (ty sháněli v DD Roháčova, protože senioři z nich v rámci rukodělných aktivit vyráběli), staré puzzle a hračky. Knihy v dobrém stavu přijímáme.

Co bychom uplatnili: starší, ale funkční „pevné“ golfky, případně trojkombinaci nebo hluboký 4kolečkový kočárek a autosedačky a podsedáky pro větší děti.

Vždy záleží na momentální situaci. I naše prostorové možnosti jsou omezené a možnosti přijetí vašich darů se různí podle toho, co právě máme k dispozici a co potřebujeme.

V případě, že byste chtěli koupit dětem nové věci jako dar, je dobré se vždy předem domluvit, co by naše zařízení v danou chvíli nejvíce uplatnilo.

Kdykoliv by však naše děti určitě byly vděčné za drobnosti typu slané brambůrky, tyčinky, křupky, Jesenky, džusíky či „Kubíky“ v lahvičkách či krabičkách, minerálky, žvýkačky, bombóny, sušenky. Jsou to věci, které u nás velice složitě procházejí účetnictvím, protože jsou nezdravé a nemají v dětské stravě co dělat, ale děti je mají rády (co si budeme povídat), takže je můžeme nakupovat pouze ve velmi omezeném množství.

Vážíme si toho, že chcete pomáhat. V případě potřeby vysvětlení se obraťte na sociální pracovnici Dětského centra prostřednictvím emailu: tomaskova@detskecentrum.cz nebo na telefonu 499 620 073.

Hana Tomášková

 

Související články
Video ze Dne otevřených dveří v Dětském centru ve Dvoře Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1934x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět