Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Město Dvůr Králové nad Labem nabízí osamělým seniorům nákup a jeho donášku za pomoci dobrovolníků

Redakce / 18.03.2020
Město Dvůr Králové nad Labem nabízí osamělým seniorům, kteří si v těchto dnech nemohou sami obstarat nákup základních potravin, drogerie a léků, zajištění této služby. Zároveň vedení města apeluje na občany starší 70 let, aby vzhledem k rozšiřování nákazy koronavirem dodržovali vydané doporučení a nevycházeli z domu s výjimkou návštěv zdravotnických zařízení kvůli neodkladné zdravotní péči.
 

FOTOGALERIE - Město Dvůr Králové nad Labem nabízí osamělým seniorům nákup a jeho donášku za pomoci dobrovolníků

Nákup potravin a léků si mohou senioři objednat od pondělí do pátku od 8:00 do 13:00 hod. na tel.: 737 079 690 u zaměstnankyně městského úřadu Jolany Schőnigerové, která pracuje na oddělení sociálních věcí. Té nadiktují nákupní seznam obsahující maximálně 20 položek, domluví se na způsobu úhrady a nákup jim pak zdarma doručí buď strážníci královédvorské městské policie, dobrovolní hasiči nebo dobrovolníci vybavení průkazkou, kterou jim město za tímto účelem vystaví. Pro každého zájemce zajistíme nákup maximálně jednou týdně.

V této souvislosti město Dvůr Králové nad Labem vyzývá občany, kteří by chtěli jako dobrovolníci pomáhat potřebným, aby se ozvali na tel.: 499 321 742 nebo 730 182 895.


„Události posledních dnů v nás všech vyvolávají obavy o zdraví naše i našich blízkých. Přesto vás prosím, věnujte pozornost seniorům, ať vědí, že na tuto situaci nejdou sami. Možná jim nemá kdo nakoupit nebo přinést léky. Zeptejte se jich, jestli nepotřebují pomoct nebo se přihlaste jako dobrovolník. Všem předem děkuji za pomoc a věřím, že toto těžké období společnými silami překonáme,“ říká místostarostka města Alexandra Jiřičková.


Zajištění nákupů, obědů a léky, případně jiné nezbytné pomoci nabízí obyvatelům nad 70 let také Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem, která může nově poskytovat služby i lidem, kteří s ní nemají podepsanou smlouvu. Více zde


A také Farní charita:
Osamělým občanům Královédvorska nabízíme možnost zajištění nezbytných nákupů potravin, léků a drogerie na základě telefonické domluvy se sociálními pracovnicemi služby Osobní asistence 731 401 416 nebo 734 792 806.
Právě pomoc osaměle žijícím seniorům byla jedním z témat, o kterých se hovořilo na jednání krizového štábu města, který se sešel v pondělí 16. března. Dále se diskutovalo o dalších opatřeních, které město Dvůr Králové nad Labem již přijalo nebo se chystá v souvislosti s aktuálním stavem šíření nákazy koronaviru přijmout. Řada opatření vyplývá také z vládních nařízení.

Jedním z nich je např. zajištění péče pro děti ve věku od 3 do 10 let, jejichž rodiče jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil. Pro tyto děti tak byla ve městě vyčleněna 2 školská pracoviště. 

web města
 

Související články
Výzva klientům pečovatelské služby
Zajišťování nákupů a léků po dobu nouzového stavu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 169x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí