Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Miniolympiáda v Domově důchodců

Redakce / 21.06.2020, Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
I když se nás ještě nějaká omezení vzhledem ke koronavirové krizi provází – např. omezení návštěvní doby v Domově, vyžití v aktivitách a společenský život se pomalu dostává do normálních kolejí.

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova – 19. 6. 2020

V uplynulém období nás navštívili prodejci textilu, takže si naši obyvatelé mohli zase po delší době dokoupit oblečení, které potřebují. Zavítal k nám také pan farář a odsloužil nám bohoslužbu.
Kromě tradičních a zaběhlých aktivizačních činností jsme si stihli naložit i utopence, na které se můžeme v příštím týdnu těšit.

Včera se uskutečnila dlouho očekávaná Miniolympiáda. A právě tato akce byla po delší době opět v klasickém formátu, na který byli uživatelé zvyklí i v minulých letech. Jen počasí nám příliš nepřálo, a tak jsme se přesunuli do jídelny v přízemí. Třicet závodníků se postavilo na start olympijské dráhy. Čekalo na ně 5 disciplín – kroužky, šašek, plechovky, šipky a kuželky. Každé stanoviště měl na starost jeden dobrovolník. Všichni účastníci předvedli obdivuhodné výkony. Prvních 5 nejlepších dostalo hodnotné ceny. Společně jsme si pak mohli pochutnat na vídeňském dortu a kávě, k večeři pak na špekáčcích a točeném pivu, které nám darovala společnost SAFARI GASTRO s.r.o.

Velmi děkujeme za pomoc všem dobrovolníkům z královédvorské Arniky, pánům z Komerční banky, studentům dvorského gymnázia a panu starostovi. Společnosti SAFARI GASTRO s.r.o. děkujeme za výborné pivo, které přišlo k chuti. Srdečně gratulujeme nejen vítězům, ale všem, kteří našli odvahu, překonali sami sebe a na chvíli se pustili do hraní a soutěžení.

V následujících dnech naše uživatele čeká návštěva místního Safari parku a koncert novoměstské filharmonie. Pomalu promýšlíme, plánujeme, ladíme a dotahujeme i vše potřebné na zářijovou akci pro širokou veřejnost spojenou s oslavou 20 let od otevření Domova.

Ozveme se Vám opět po čtrnácti dnech…

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 601x
 
Hodnocení článku: